Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Samsung chce odzyskiwać złoto i srebro ze smartfonów

Smartfon Galaxy Note 7 okazał się fiaskiem dla największego światowego producenta smartfonów. Samsung wycofał go z rynku i ostatecznie wstrzymał jego produkcję po licznych doniesieniach o przegrzewaniu się urządzenia czy jego eksplozjach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TechStage/Flickr (CC BY-ND 2.0))

Południowokoreański koncern Samsung poinformował we wtorek, że będzie chciał odzyskać 157 ton złota, srebra, kobaltu, miedzi i innych metali oraz komponenty takie jakie wyświetlacze z wycofanych z rynku smartfonów Galaxy Note 7.

Samsung tłumaczy, że chce w ten sposób zmniejszyć ilość odpadów.

Firma nie podała jednak, w jakim celu chce wykorzystać odzyskane rzadkie metale. Natomiast komponenty takie jak wyświetlacze, kości pamięci czy kamery zostaną przeznaczone do ponownej sprzedaży lub recyklingu - tłumaczy Samsung w komunikacie.

Niedawno w Korei Południowej koncern rozpoczął sprzedaż smartfonów Galaxy Note FE, do których produkcji wykorzystano nieużywane części z wycofanych urządzeń Galaxy Note 7.

Smartfon Galaxy Note 7 okazał się fiaskiem dla największego światowego producenta smartfonów. Samsung wycofał go z rynku i ostatecznie wstrzymał jego produkcję po licznych doniesieniach o przegrzewaniu się urządzenia czy jego eksplozjach. Decyzję o wstrzymaniu produkcji ogłoszono kilka tygodni od premiery urządzenia, czyli od lata 2016 roku.

W styczniu firma podała, że to baterie były przyczyną przegrzewania się i zapalania smartfonów. Samsung zapowiedział jednocześnie wdrożenie rygorystycznych procedur kontroli jakości i bezpieczeństwa.

Zobacz także: Wiedzą o tobie wszystko. Jak sklepy śledzą smartfony klientów?

Tagi: samsung, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-07-2017

SandokaiLepszy ten "wadliwy" note 7 niz zakichany iphone 7 plus ktorego mialem nieprzyjemnosc wziasc. To moj pierwszy i na bank ostatni crap phone..

19-07-2017

-Na zawsze muszą zniknąć wsytkie telefony dotykowe tylko mają zostać telefony dotykoweNokia,Philips,Sony i na klapkę na rozsówanie i normalne na … Czytaj całość

24-07-2017

krzychusprobwali i im cos nie wyszlo. najwazniejsze, ze sie pozbierali i stworzyli jakis sensowny, nowy model.

Rozwiń komentarze (4)