Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jerzy Malczyk
|

Sankcje dla Moskwy. Tak oceniają je Rosjanie

0
Podziel się:

Aż 71 proc. respondentów uważa, że kary ze strony USA i Unii Europejskiej mają na celu poniżenie i osłabienie ich kraju - wynika z najnowszego sondażu.

Sankcje dla Moskwy. Tak oceniają je Rosjanie
(alex-and-r/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Aż 71 proc. respondentów uważa, że kary ze strony USA i Unii Europejskiej mają na celu poniżenie i osłabienie ich kraju - wynika z najnowszego sondażu Centrum Jurija Lewady, niezależnej rosyjskiej pracowni badania opinii publicznej.

Z kolei 18 proc. obywateli Rosji jest zdania, że celem zachodnich sankcji jest przywrócenia równowagi geopolitycznej, zachwianej w wyniku przyłączenia Krymu do Federacji Rosyjskiej. Zaledwie 3,4 proc. respondentów wierzy w to, że sankcje Stanów Zjednoczonych i UE przeciwko Rosji powstrzymają wojnę na Ukrainie.

W ocenie 69 proc. Rosjan, kontynuowaniem wojny na Ukrainie zainteresowane są USA, a 23 proc. - że władze w Kijowie. Natomiast według 68 proc. respondentów Rosja powinna kontynuować swoją dotychczasową politykę wobec Kijowa, nie bacząc na zachodnie sankcje. Za poszukiwaniem kompromisu ze Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską opowiada się 22 proc. respondentów.

Badanie, którego wyniki przekazała _ Niezawisiamja Gazieta _, przeprowadzono 19-22 września w 134 miejscowościach w 46 z 83 regionów Federacji Rosyjskiej.

Dziennik zauważył, że opinia większości Rosjan na temat sankcji USA i UE jest zbieżna z punktem widzenia władz Rosji, dochodzącym do obywateli FR z ekranów telewizorów. _ - Ludzie widzą w tym rękę USA i opowiadają się za podtrzymaniem narodowej dumy wielkorosów, żądając, by państwo nie ulegało presji _ - skonstatowała _ Niezawisimaja Gazieta _.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/m307761.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wojna-na-ukrainie-separatysci-zaatakowali,109,0,1630061.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ostrzelali autobus w Doniecku. Są zabici W wyniku ostrzału zginęło 8 osób. Miejscowe media informują też o rannych, jednak ich liczba nie jest znana.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/174/m318382.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rosyjska-politolog-zaskoczyla-putin-sam,254,0,1629182.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Putin przegra? Rosjanie nie chcą ginać za... _ Putin zapoczątkował proces, którego nie może już powstrzymać, i uczynił z siebie zakładnika samobójczego stylu rządów _ - mówi Lilia Szewcowa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/118/m317046.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/konflikt;na;ukrainie;separatysci;wycofuja;sprzet;przelom,30,0,1624350.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Separatyści wycofują ciężki sprzęt. Przełom? Prorosyjscy rebelianci z Aleksandrem Zacharczenką na czele ogłosili, że zgodnie z memorandum z Mińska rozpoczęli odwoływać ciężką artylerię na obszarze, gdzie ma powstać strefa buforowa.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)