Notowania

Juncker: jestem przeciwny sankcjom wobec Polski

Uważam, że byłoby błędem nakładanie na Polskę i Węgry sankcji finansowych, dopóki ścieżka dialogu nie została zamknięta - powiedział Juncker "Bildowi".

Podziel się
Dodaj komentarz
(REUTERS/Francois Lenoir)

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oświadczył w poniedziałek w wywiadzie dla gazety "Bild", że jest przeciwny sankcjom finansowym przeciwko Polsce i Węgrom dopóki dialog z tymi krajami nie został zakończony.

- Uważam, że byłoby błędem nakładanie na Polskę i Węgry sankcji finansowych, dopóki ścieżka dialogu nie została zamknięta - powiedział Juncker "Bildowi".

Jak zaznaczył, "leży mu na sercu" to, by podziały między Wschodem, Zachodem i Środkiem Europy nie uległy dalszemu pogłębieniu.

Juncker przypomniał, że w swoim niedawnym przemówieniu o sytuacji UE "wyraźnie zaznaczył", że "szacunek dla norm prawnych musi być stałą europejską cnotą".

- Rozmawiamy o tym po sportowemu, zarówno z Polską, jak i z Węgrami. Jak na razie, bez widocznych postępów - zauważył.

Zobacz także: Timmermans: KE daje Polsce miesiąc na zmiany i rozwiązanie problemów

Pytany o kryzys uchodźczy, Juncker powiedział, że "historia przyzna rację Angeli Merkel". Jak dodał, niemiecka kanclerz nie podjęła decyzji (o otwarciu granicy) "w wieży z kości słoniowej". - Konsultowała to z wieloma (osobami), które teraz się chowają - zaznaczył. - Co by się stało, gdyby pozwolono uchodźcom na dalsze koczowanie w brudzie na dworcu w Budapeszcie? - zapytał Juncker.

- Niemcy postąpiły słusznie. Humanitarna postawa przynosi Niemcom zaszczyt - podkreślił szef KE.

W nocy z 4 na 5 września 2015 roku Merkel podjęła decyzję o przyjęciu kilku tysięcy uchodźców, którzy po długim koczowaniu na dworcu w Budapeszcie ruszyli na piechotę w kierunku Austrii i Niemiec. Swoją decyzję konsultowała z Wiedniem i Budapesztem.

Tagi: sankcje dla polski, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-10-2017

robertJUNKERS NIECH LEPIEJ POMYŚLI O ODSZKODOWANIU DLA POLSKI ZA DRUGĄ WOJNĘ ŚWIATOWĄ

02-10-2017

przypomnienie!!!co ten facet wygaduje??? przed tygodniem prawnicy NIEMIECCY stwierdzili ze "otwarcie granic" tak jak to zrobila Merkel byla JEJ DECYZJA po … Czytaj całość

02-10-2017

janBychacha! Pijak wytrzezwial czy oslabla presja ze strony donosicieli czyli opozycji totalnej???

Rozwiń komentarze (72)