Notowania

sankcje dla rosji
08.12.2014 11:36

Sankcje dla Rosji. Międzynarodowa izolacja jest odczuwalna

W badaniu przeprowadzonym przez Centrum Analityczne Jurija Lewady taką opinie przedstawiła niemal połowa Rosjan.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/East News)

Przy tym znaczna część obywateli Federacji Rosyjskiej wyraża zaniepokojenie zachodnimi sankcjami.

Z sondażu wynika, że 47 procent Rosjan odczuwa izolację, a 45 procent nie. Już wcześniejsze badania opinii publicznej wykazały, że ponad 80 procent respondentów zauważa pogorszenie się poziomu życia.

Jednak tylko 16 procent doświadczyło tego na własnym przykładzie. W opinii Rosjan wpływ na ich obecną sytuację, oprócz zachodnich sankcji mają: spadek cen ropy, przecena rubla i ukraiński kryzys.

Przy tym większość uczestników różnych sondaży twierdzi, że jest gotowa na wyrzeczenia i traktuje taką sytuacje jako przejściową. „Rosja nie dała się nigdy rzucić na kolana, to i teraz przetrwa trudne czasy” - twierdzą przeciętni mieszkańcy Moskwy.

W ubiegłym tygodniu Wszechrosyjskie Centrum Badania Opinii Publicznej opublikowało wyniki sondażu, z którego wynika że aż87 procent Rosjan popiera politykę Władimira Putina.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujący szczyt w Moskwie. Będzie przełom? _ Napięcie, presja nigdy nie stanowią rozwiązania _. Prezydent Francji ma rozmawiać na Kremlu z prezydentem Rosji.
Ukraina jednak zapłaciła Rosji za gaz Na konto rosyjskiego koncernu energetycznego Gazprom przesłano 378 milionów dolarów.
Putin o naciskających: Mają za krótkie ręce - _ Ci, którzy próbują naciskać, mają za krótkie ręce _ - powiedział.
Tagi: sankcje dla rosji, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz