Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sankcje na Rosję. Senat USA jest jak najbardziej "za"

8
Podziel się:

Senat USA przyjął w czwartek ustawę, która wprowadza kolejne sankcje wobec Rosji, Iranu i Korei Północnej. Nowym sankcjom wobec Moskwy sprzeciwia się Biały Dom.

Sankcje na Rosję. Senat USA jest jak najbardziej "za"
(AFP PHOTO/NATALIA KOLESNIKOVA)
bESksgid

Ustawę poparła zdecydowana większość senatorów. 76 z nich opowiedziało się za nałożeniem sankcji. Przeciwko była jedna osoba.

We wtorek Izba Reprezentantów przyjęła ustawę, która wprowadza nowe sankcje wobec członków rządu Rosji w odpowiedzi na próby wpłynięcia na wynik wyborów prezydenckich w USA w listopadzie 2016 r. i rozszerza zakres sankcji ekonomicznych dotyczących amerykańsko-rosyjskiej wymiany inwestycyjno-handlowej.

Ustawa, która objęła także nowe sankcje wobec Iranu i Korei Północnej, przeszła miażdżącą większością głosów: 419 do 3.

bESksgif
Zobacz także: Trump o bezpieczeństwie: Dziękujemy za przykład jaki Polska daje w NATO

Biały Dom nie ukrywał, że jest przeciwny nałożeniu nowych sankcji na Rosję, tłumacząc, że administracja chce zachować elastyczność w polityce wobec Kremla.

AP podaje, powołując się na dwóch wysokiej rangi przedstawicieli administracji, że Trump uważa, iż ustawa wiąże mu ręce, a jej zapis, który ogranicza możliwość zawieszenia czy złagodzenia sankcji przez prezydenta, jest dla niego szczególnie frustrujący.

bESksgil

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartek, że Rosja z czasem odpowie na amerykańskie sankcje gospodarcze, ale jej reakcja będzie zależała od ostatecznego brzmienia ustawy Kongresu USA wprowadzającej te retorsje i ich zakresu.

bESksgiG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(8)
dert
4 lata temu
jakoś cisza o tym ,że wywalili 300 dyplomatów z Rosji
Ha
4 lata temu
Putin :)))[QUOTE] Putin :))) [/QUOTE]
world
4 lata temu
USA !! USA!! USA !! ROSJA NA KOLANA !!!!
bESksgiH
eryk
4 lata temu
precz z terrorystyczna rosją to rosja jest winna wielu zła a zachod europy jeszcze sponsoruje bron dla rosji to karygoden!!!
anonimus
4 lata temu
brawo USA jak nie zniszczymy teraz bandyckiej rosji to za jakis czas bedziemy tego zalowac bo rosja z pewnoscia szykuje sie na atak na europe i inne kraje.