Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sankcje UE
28.11.2014 16:13

Sankcje Unii Europejskiej wobec separatystów na Ukrainie

Do czarnej listy zostały dopisanych kolejnych 13 osób i pięć organizacji podważających integralność terytorialną Ukrainy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Prorosyjski separatysta

Decyzję w tej sprawie podjęli unijni ambasadorowie. Do czarnej listy zostały dopisanych kolejnych 13 osób i pięć organizacji podważających integralność terytorialną Ukrainy.

Osoby wpisane na czarną listę mają zakaz wjazdu do Unii, a ich aktywa finansowe w Europie są zablokowane. Teraz znajdują się na niej 132 nazwiska, a także 28 firm oraz organizacji. Kto dokładnie został objęty sankcjami będzie wiadomo jutro, po publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Od pewnego czasu rozszerzenie czarnej listy nie budzi już wielkich emocji, bo Wspólnota ogranicza się do wpisywania na nią tylko separatystów. Z powodu podziałów w Unii nie ma zgody na objęcie sankcjami najbliższych współpracowników Władimira Putina, oraz kluczowych oligarchów. Oprócz sankcji dyplomatycznych co jakiś czas rozszerzanych Wspólnota wprowadziła też sankcje gospodarcze.

Chodzi o ograniczenia w dostępie do unijnych rynków kapitałowych firmom naftowym i bankom, oraz o embargo na dostawy broni. Obowiązuje też zakaz sprzedaży nowoczesnych technologii wykorzystywanych w energetyce, a także zakaz świadczenia usług przez unijne firmy przy wydobyciu ropy ze złóż arktycznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa malezyjskiego samolotu. Szczątki ofiar odleciały do Holandii - _ Zidentyfikowaliśmy dotychczas szczątki 289 pasażerów samolotu. Prace poszukiwawcze nie są jeszcze zakończone _ - powiedział minister sprawiedliwości Holandii Ivo Opstelten.
Kijów prosi o pomoc. Stanowcza odpowiedź -_ Pomoc wojskowa w tym konflikcie nie wchodzi w rachubę _ - powiedział zastępca rzecznika niemieckiego rządu.
Moskwa: nie dopuścimy do blokady Donbasu W Donbasie w wyniku działań wojennych zniszczonych zostało 30 mostów i tysiąc kilometrów dróg.
Tagi: sankcje UE, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz