Notowania

wiadomości
16.03.2017 14:28

Sankcje wobec rosyjskich banków na Ukrainie

Sankcje mają na celu zabezpieczenie stabilności finansowej w kraju oraz zapewnienie realizacji zobowiązań rosyjskich banków wobec ukraińskich klientów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kate Brady/Flickr (CC BY 2.0))

Władze w Kijowie wprowadziły ograniczenia dotyczące rosyjskich banków działających na terytorium Ukrainy. 5 rosyjskich banków nie może wyprowadzać środków za granicę. Odpowiednie postanowienie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony podpisał ukraiński prezydent.

Wprowadzone sankcje dotyczą ukraińskich oddziałów m.in. Sbierbanku, VSbanku, czy ProminvestBanku. Projekt zakazu wyprowadzania środków przez rosyjskie banki złożył do Rady Bezpieczeństwa Narodowy Bank Ukrainy.

Sankcje mają na celu zabezpieczenie stabilności finansowej w kraju oraz zapewnienie realizacji zobowiązań rosyjskich banków wobec ukraińskich klientów. Wcześniej o wprowadzenie sankcji - włącznie z zakazem działalności na terenie Ukrainy wobec Sbierbanku apelował szef ukraińskiego MSW Arsen Awakow.

Nad Dnieprem oburzenie wywołały deklaracje Sbierbanku, że jego oddziały będą honorować dokumenty wydawane przez separatystów w Donbasie. Na Ukrainie Sbierbank będący własnością rosyjskiego państwa oskarżany jest o współudział w finansowaniu bojówkarzy. Kilka dni temu przedstawiciele ukraińskiej skrajnej prawicy zamurowali wejście do siedziby Sbierbanku w centrum Kijowa.

Tagi: wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz