Notowania

Rosja rozważa nałożenie sankcji odwetowych na USA

Rzecznik Kremla pokreślił, że Moskwa uznaje uzależnienie zniesienia sankcji nałożonych przez USA na Rosję od wycofania rosyjskich sił ze wschodniej Ukrainy za niewłaściwe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/EAST NEWS)

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył w środę, że Moskwa będzie kierować się zasadą wzajemności, odpowiadając na rozszerzenie przez USA sankcji wobec Rosji za jej działania na Ukrainie. Dodał również, że konkretne kroki są już omawiane.

Rzecznik pokreślił, że Moskwa uznaje uzależnienie zniesienia sankcji nałożonych przez USA na Rosję od wycofania rosyjskich sił ze wschodniej Ukrainy za niewłaściwe. - Wielokrotnie powtarzaliśmy, że Rosja nie jest obecna na terytorium Donbasu - powiedział Pieskow. - Dlatego też uznajemy takie oświadczenia za niewłaściwe i niesłuszne - dodał.

Rzecznik Kremla oznajmił, że Rosja liczy na to, że przy podejmowaniu decyzji o dostarczeniu stronie ukraińskiej śmiercionośnej broni Waszyngton weźmie pod uwagę fakt, że na Ukrainie trwa wojna domowa.

Pieskow oświadczył też, że Kreml nie wyklucza spotkania prezydentów Rosji i USA, Władimira Putina i Donalda Trumpa podczas szczytu G20 w lipcu w Hamburgu, lecz "żadne szczegóły nie zostały jeszcze ustalone".

Stany Zjednoczone ogłosiły we wtorek rozszerzenie na kolejnych 38 osób i firm sankcji nałożonych na Rosję. Zaznaczono, że "amerykańskie sankcje na Rosję związane z sytuacją na wschodniej Ukrainie pozostaną w mocy, aż Rosja wywiąże się ze swoich zobowiązań wynikających z porozumień mińskich". Z kolei sankcje związane z aneksją Krymu nie zostaną uchylone - napisano - "dopóki Rosja nie zakończy okupacji półwyspu".

Tagi: sankcje wobec rosji, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-06-2017

BoberSankcje Rosji wobec USA,Komedia i ubaw stulecia

21-06-2017

aldikTak jest, i zakażą eksportu pcheł i wszy do USA. I dobrze niech mają za karę.

21-06-2017

aaaA czy USA atakują Ukrainę? Wiec dlaczego Rosja rości sobie jakies prawo do działań odwetowych na USA?

Rozwiń komentarze (16)