Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja rozważa nałożenie sankcji odwetowych na USA

16
Podziel się:

Rzecznik Kremla pokreślił, że Moskwa uznaje uzależnienie zniesienia sankcji nałożonych przez USA na Rosję od wycofania rosyjskich sił ze wschodniej Ukrainy za niewłaściwe.

Rosja rozważa nałożenie sankcji odwetowych na USA
(AP/FOTOLINK/EAST NEWS)
bEJJCmad

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył w środę, że Moskwa będzie kierować się zasadą wzajemności, odpowiadając na rozszerzenie przez USA sankcji wobec Rosji za jej działania na Ukrainie. Dodał również, że konkretne kroki są już omawiane.

Rzecznik pokreślił, że Moskwa uznaje uzależnienie zniesienia sankcji nałożonych przez USA na Rosję od wycofania rosyjskich sił ze wschodniej Ukrainy za niewłaściwe. - Wielokrotnie powtarzaliśmy, że Rosja nie jest obecna na terytorium Donbasu - powiedział Pieskow. - Dlatego też uznajemy takie oświadczenia za niewłaściwe i niesłuszne - dodał.

Rzecznik Kremla oznajmił, że Rosja liczy na to, że przy podejmowaniu decyzji o dostarczeniu stronie ukraińskiej śmiercionośnej broni Waszyngton weźmie pod uwagę fakt, że na Ukrainie trwa wojna domowa.

bEJJCmaf

Pieskow oświadczył też, że Kreml nie wyklucza spotkania prezydentów Rosji i USA, Władimira Putina i Donalda Trumpa podczas szczytu G20 w lipcu w Hamburgu, lecz "żadne szczegóły nie zostały jeszcze ustalone".

Stany Zjednoczone ogłosiły we wtorek rozszerzenie na kolejnych 38 osób i firm sankcji nałożonych na Rosję. Zaznaczono, że "amerykańskie sankcje na Rosję związane z sytuacją na wschodniej Ukrainie pozostaną w mocy, aż Rosja wywiąże się ze swoich zobowiązań wynikających z porozumień mińskich". Z kolei sankcje związane z aneksją Krymu nie zostaną uchylone - napisano - "dopóki Rosja nie zakończy okupacji półwyspu".

bEJJCmaG
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(16)
Zygmunt651
4 lata temu
Żałośni są ci co wymyślili i nałożyli sankcje na Rosję. Do zakutych łbów nie dociera że z Rosją można wygrać bitwę ale nie wojnę.
prawda
4 lata temu
NIE mówiecie mi nic o tych amerykanach , bo amerykanie to nie święci , w meksyku chcą budować mur ,żeby meksykanie nieprzywozili narkotyków . a jak oni sprzedawali meksykanskim kartelą broń to dobrze!?, niech amerykanie zrobią usiebie porządek , bo unich , ponad 1000 dzieci ginie od broni .
Sheriff
4 lata temu
Boże,no to już po Ameryce
bEJJCmaH
Pentagon
4 lata temu
Zając grozi myśliwemu.
mongoł z Rass...
4 lata temu
Podobno Wołodia chce zablokować eksport Łady i Ziłów do USA. Grubo jedzie ;-)