Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Schetyna leci do USA. Spotka się m.in. z Johnem Kerrym

0
Podziel się:

Tematem wizyty będą stosunki polsko-amerykańskie, ale także problemy międzynarodowe, zwłaszcza w kontekście sytuacji na Bliskim Wschodzie i Ukrainie.

Schetyna leci do USA. Spotka się m.in. z Johnem Kerrym
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych / Flickr (CC BY-ND 2.0))

We wtorek minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna udaje się z wizytą do Stanów Zjednoczonych - poinformował dziś rzecznik prasowy MSZ Marcin Wojciechowski. Schetyna w USA będzie rozmawiał m.in. o polityce międzynarodowej z sekretarzem stanu Johnem Kerrym.

Schetyna poleci do Stanów Zjednoczonych we wtorek, a wróci do Polski w piątek. _ W środę przewidziane są główne spotkania. Minister spotka się m.in. z sekretarzem stanu Johnem Kerrym oraz doradcą do spraw bezpieczeństwa narodowego Susan Rice. Zaplanowano także szereg spotkań z przedstawicielami amerykańskiego Kongresu _ - powiedział rzecznik resortu spraw zagranicznych.

Poinformował, że tematem wizyty będą stosunki polsko-amerykańskie, ale także problemy międzynarodowe, zwłaszcza w kontekście sytuacji na Bliskim Wschodzie i Ukrainie.

Wojciechowski dodał, że poruszony zostanie także temat wiz dla Polaków, bowiem jest on zawsze podnoszony podczas rozmów polsko-amerykańskich. _ Sprawa wiz jest jasna, tzn. musimy wejść do programu visa waiver (program ruchu bezwizowego do USA). Cały czas trzymamy za słowo prezydenta Baracka Obamę, który obiecał, że do czasu zakończenia swojej drugiej kadencji ta sprawa zostanie załatwiona _ - powiedział Wojciechowski.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)