Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Schetyna mówi o utrzymaniu władzy

0
Podziel się:

Na razie wszystko wskazuje na to, że uda się nam utrzymać dotychczasowe koalicje.

Schetyna mówi o utrzymaniu władzy
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych / Flickr (CC BY-ND 2.0))

Grzegorz Schetyna ma nadzieję, że koalicja PO-PSL utrzyma władzę w sejmikach wojewódzkich. Unia Europejska powinna być gotowa na czarne scenariusze na Ukrainie - tak uważa minister spraw zagranicznych.

Według sondażu exit-poll Ipsos dla TVP Info, TVN24 i Polsatu, PiS zdobył 31,5 procent poparcia w głosowaniu do sejmików wojewódzkich. Drugie miejsce przypadło PO, która zanotowała wynik na poziomie 27,3 procent. Trzecie jest PSL z wynikiem 17 procent.

Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna powiedział, że należy poczekać na końcowe rezultaty głosowania. Kluczowe są ostateczne wyniki wyborów w sejmikach wojewódzkich. Na razie wszystko wskazuje na to, że uda się nam utrzymać władzę i dotychczasowe koalicje.

Grzegorz Schetyna dodał, że to nie koniec wyborczej rozgrywki, więc trudno ogłaszać zwycięzców.

Dogrywka będzie prawdopodobnie Warszawie, Gdańsku, Bydgoszczy, Katowicach, Olsztynie, Opolu, Szczecinie i Wrocławiu.

W stolicy przeliczono na razie ponad 30 głosów i na razie zapowiada się na drugą turę. Hanna Gronkiewicz-Waltz ma 45,37 procent poparcia, a Jacek Sasin - 29,09 procent.

Schetyna komentuje sytuację na Ukrainie

Unia Europejska powinna być gotowa na czarne scenariusze na Ukrainie - tak uważa minister spraw zagranicznych. W Brukseli rozpoczęło się spotkanie unijnych szefów dyplomacji. Wydarzenia na Ukrainie oraz ewentualne kolejne sankcje wobec Rosji to główny temat obrad.

_ - Mam nadzieję, że będzie o tym poważna rozmowa i będziemy pisać scenariusz na wypadek rosyjskich, agresywnych kroków na wschodzie i południu Ukrainy i Unia Europejska powinna być gotowa do takich czarnych scenariuszy _ - powiedział Schetyna.

Według ministra w takiej sytuacji dopisanie nowych nazwisk do listy osób , które mają zakaz wjazdu na teren Wspólnoty oraz zamrożone konta w europejskich bankach może być _ za mało _.

Obecnie na unijnej czarnej liście jest 119 osób oraz 23 firmy. Oprócz tego, Unia wprowadziła także sankcje gospodarcze wobec Rosji. Dotyczą czterech obszarów: rynków kapitałowych, sektora obronnego, zaawansowanych technologii oraz sprzętu podwójnego zastosowania.

Czytaj więcej w Money.pl
Grupiński do PiS: Nie cieszcie się z sukcesu Szef klubu PO zapowiada powtórkę z koalicji rządowej na poziomie województw.
Oto najwięksi wygrani i najwięksi przegrani wyborów Wiadomo kto wygrał, a kto przepadł w wyborach do sejmików wojewódzkich.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)