Notowania

Przejdź na
grzegorz schetyna
27.10.2014 08:10

Schetyna: Swiridow bez akredytacji na wniosek ABW

Przyczyną wniosku ABW miały być podejrzenia o "dziwne powiązania" biznesowe i lobbing.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwańczuk/Reporter)

Rosyjski dziennikarz Leonid Swiridow został pozbawiony akredytacji polskiego MSZ na wniosek ABW - ujawnił w radiowej Jedynce Grzegorz Schetyna.

Szef MSZ potwierdził nieoficjalne informacje IAR w tej sprawie. Według naszych ustaleń z piątku przyczyną wniosku ABW miały być podejrzenia o _ dziwne powiązania _ biznesowe i lobbing.

Grzegorz Schetyna nie chciał jednak mówić więcej o tej sprawie. _ Tyle i aż tyle _- oświadczył: _ Swiridow organizował m.in. wycieczki do Rosji dla polskich dziennikarzy _. Tą sprawę opisywał w 2013 r. _ Wprost _.

Tygodnik pisał wtedy, że dziennikarze pojechali do Moskwy i na Półwysep Kolski na wyjazd organizowany przez koncern Acron, który chciał przejąć strategiczne polskie przedsiębiorstwo Grupę Azoty.

Czytaj więcej w Money.pl
Schetyna zabrał głos w sprawie podsłuchów Polityk Platformy Obywatelskiej obawia się kolejnych, kompromitujących nagrań.
Areszty za wyłudzanie VAT-u od paliw Według śledczych Skarb Państwa stracił na tym procederze ponad 100 mln złotych.
Schetyna chce silnego Trójkąta Weimarskiego Schetyna, Laurent Fabius i Frank-Walter Steinmeier spotkali się w Celle-Saint-Cloud pod Paryżem; ich rozmowy zakończyły się w piątek wieczorem.
Tagi: grzegorz schetyna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz