Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Schetyna: wieś będzie miała w programie PO jedno z kluczowych miejsc

52
Podziel się:

W programie PO spojrzenie na polską wieś będzie zajmowało jedno z kluczowych miejsc - zadeklarował szef tej partii Grzegorz Schetyna. W sobotę w Opolu odbyła się konferencja samorządowa Platformy, poświęcona problemom wsi.

Schetyna: wieś będzie miała w programie PO jedno z kluczowych miejsc
(PAP/Krzysztof Świderski)
bELhaDJx

Lokalna gospodarka, odnowa wsi i wzmocnienie sołectw - o tych zagadnieniach dyskutowali uczestnicy konferencji zatytułowanej "Obywatelska wieś, Nowoczesne rolnictwo" - parlamentarzyści PO oraz przedstawiciele władz samorządowych.

- Przez osiem lat naszych rządów pokazaliśmy nowe, otwarte, europejskie spojrzenie na polską wieś. Patrzyliśmy na Polskę lokalną szerzej, nie dzieliliśmy Polski na miejską i wiejską. Dziś chcemy widzieć Polską wieś otwartą, ale i skuteczną. Chcemy, by ludzie mogli tam mieszkać i pracować. By oprócz dobrze płatnej pracy polska wieś zapewniała również komfort życia i wykształcenie, by wieś dobrze egzystowała z miastem - mówił Schetyna podczas konferencji.

Dodał, że w programie kierowanej przez niego partii wieś będzie zajmować jedno z kluczowych miejsc. - Ten program nie będzie partyjny, będzie pisany przez 1,5 roku razem z Polakami - mówił szef PO.

bELhaDJz

Fundamentalną kwestią w programie PO dotyczącym wsi - zaznaczył Schetyna - będzie kontynuacja modernizacji. - Dziś widzimy festiwal nieudolności urzędników ministerstwa rolnictwa, widzimy zawłaszczanie instytucji, czego koronnym przykładem jest stadnina koni w Janowie - mówił.

Poseł PO Ryszard Wilczyński podkreślił, że dyskusja na temat programu partii dotyczącego problemów wsi będzie prowadzona wokół pięciu bloków. - To silna gospodarka lokalna, zaangażowanie mieszkańców, podmiotowe wzmocnienie sołectw, odnowa wsi i ochrona wartości nieruchomości i wreszcie zdrowe, przyjazne mieszkańcom środowisko - mówił poseł.

bELhaDKa
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(52)
lin
5 lata temu
Schetyna nawet szyderstwa na swojej twarzy nie potrafi ukryć
realista
5 lata temu
Niech Schetyna nie będzie śmieszny,przez 8 lat sprawowania władzy nic nie zrobili dla rolnictwa uważając że dopłaty bezpośrednie{średnio 1000zł do hektara } załatwiją wszystko.Jasne dla tych co mają tłuste posady lub intratne biznesy,którzy dzięki układom nabyli grunty po dawnych gospodarstwach PGR za symboliczne pieniądze i mają po kilkaset hektarów to są dobre czasy.Ale większość małych i średnich gospodarstw stacza si ę po równi pochyłej przegrywając walkę na rynku z kombinatami i dopłaty sprawy niczego nie załatwiają.
Bor
5 lata temu
Wieś też ma w swoim programie jeden punkt - nie głosować na PO. Pod żadnym pozorem. Zużytym partyjniakom, klakierom partyjnych wodzów wybieranych przez nich a nie przez społeczeństwo w wyborach wieś powie - NIE! I nie tylko z PO...
bELhaDKb
marzenia Sket...
5 lata temu
Jak nie kamienice to może jednak ziemię da się wyrwać
franek
5 lata temu
Ciezko bedzie przestepcom z PO zdemoralizowac nasze wsie.Tam ludzoie nadal mysla glowami.A nie tak jak ci sedziowie,ktorzy zalozyli nowa partie polityczna....
...
Następna strona