Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pit
10.05.2018 21:23

Sejm obniża podatki i od razu podnosi inne

Idą znaczące zmiany w podatkach. Posłowie przyjęli ustawę, która z jednej strony obniża niektórym PIT, a drugiej nakłada nowe obciążenia na osoby zarabiające dzięki nieruchomościom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jakub Kamiński)
Niemal wszyscy posłowie poparli zmiany

Idą znaczące zmiany w podatkach. Posłowie przyjęli ustawę, która z jednej strony obniża niektórym PIT, a z drugiej nakłada nowe obciążenia na osoby zarabiające dzięki nieruchomościom.

Najgłośniejszą ze zmian, którą niesie ze sobą przyjęta głosami 410 posłów nowela, jest zwolnienie wygranych na automatach z podatku PIT. To o tyle interesujące, że w Polsce niemal nie ma obecnie legalnych automatów (poza kasynami - red.). Monopol na ich prowadzenie otrzymał bowiem Totalizator Sportowy, który wciąż nie potrafi określić kiedy otworzy salony. Sejm z podatku dochodowego zwolnił także wygrane w grach karcianych i kościach.

Posłowie zgodzili się także na zwiększenie grona osób uznanych za "twórców", czyli uprawnionych do korzystania z 50-procentowego kosztu uzyskania przychodu. Od przyszłego roku z preferencji podatkowych skorzystają m.in. wykładowcy akademiccy, twórcy gier komputerowych czy tłumacze. Sejm odrzucił poprawkę Kukiz'15, która uznawała za twórców także grafików komputerowych. Resort finansów twierdzi, że te osoby są już objęte przepisami.

Zobacz też, jak zadziałała ustawa hazardowa:

Każda obniżka podatków, czyli zmniejszenie dochodów budżetu państwa, musi zostać w jakiś sposób sfinansowana. W wypadku opisanych przepisów wybrano ciekawy sposób. Przy okazji ich uchwalania rozszerzono katalog nieruchomości wartych ponad 10 mln zł, od których właściciel musi odprowadzać podatek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Tagi: pit, podatki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-05-2018

inosA moze tak zmniejszyc rospasione panstwo? Zwolic urzednikow? Uproscic przepisy? Nie no bo po co...

11-05-2018

MaciekNo fajnie , hazardziści szumowiny całą kase którą skradli obrabiając tiry sprzedając lewe paliwo będą mogli zalegalizować grając w kości . To są … Czytaj całość

11-05-2018

SarmataKażda obniżka podatków, czyli zmniejszenie dochodów budżetu państwa, musi zostać w jakiś sposób sfinansowana. A może by tak obniżyć koszty koszty … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)