Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Ceglarz
Jakub Ceglarz
|

Sekretarz generalny PZPN dla money.pl: polska piłka jak gospodarka - będzie coraz szybciej gonić Europę

0
Podziel się:

- Myślę, że polska piłka sukcesywnie będzie w najbliższych latach gonić zachodnią Europę, tak jak robi to gospodarka naszego kraju - prognozuje w rozmowie z money.pl podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN.

Sekretarz generalny PZPN dla money.pl: polska piłka jak gospodarka - będzie coraz szybciej gonić Europę

- Myślę, że polska piłka sukcesywnie będzie w najbliższych latach gonić zachodnią Europę, tak jak robi to gospodarka naszego kraju - prognozował w rozmowie z money.pl, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN.

Maciej Sawicki dodał, że sytuacja ekonomiczna polskich klubów piłkarskich z roku na rok się poprawia i funkcjonują one jak przedsiębiorstwa, notując coraz wyższe przychody. Wciąż jednak wiele klubów finansowanych jest z publicznych pieniędzy, ponieważ ich właścicielami są miasta.

Sekretarz generalny związku oceniał również, jak wiele udało się zmienić przez trzy lata w PZPN, by za polskim futbolem przestały ciągnąć się grzechy przeszłości. - Mieliśmy drugą najwyższą frekwencję w eliminacjach Mistrzostw Europy, a na ostatni finał Pucharu Polski mieliśmy 300 tysięcy zapytań o bilety - powiedział i dodał, że to automatycznie generuje większe przychody federacji.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)