Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Wypadek przy poszukiwaniach gazu prowadzonych przez spółkę Kulczyków. Gaszą pożar na odwiercie w Rumunii

0
Podziel się:

W trakcie rutynowych działań przygotowujących jeden z odwiertów w Rumunii doszło do uwolnienia gazu i pożaru - podał Serinus, spółka należąca do rodzeństwa Kulczyków. Nikomu nic się nie stało, a strażacy walczą z ogniem.

W trakcie rutynowych działań przygotowujących jeden z odwiertów w Rumunii doszło do uwolnienia gazu.
W trakcie rutynowych działań przygotowujących jeden z odwiertów w Rumunii doszło do uwolnienia gazu. (Wojciech Strozyk/REPORTER)

W trakcie rutynowych działań przygotowujących jeden z odwiertów w Rumunii doszło do uwolnienia gazu, a w konsekwencji - do pożaru - podał Serinus, spółka należąca do rodzeństwa Kulczyków. Nikomu nic się nie stało, a strażacy walczą z ogniem.

Do wypadku doszło przy odwiercie Moftinu-1001, znajdującym się niedaleko miasta Satu Mare na północy Rumunii. "Spółka kontynuowała proces oczyszczania odwiertu przed wznowieniem produkcji. W momencie wypadku głowica przeciwerupcyjna była podłączana do głowicy odwiertu. Strefę przyodwiertową ewakuowano i zabezpieczono, a nikt z personelu i wykonawców spółki nie odniósł obrażeń. Nadzorca odwiertu i wykonawca prac wiertniczych działają teraz na rzecz przywrócenia kontroli nad odwiertem" - wyjaśnia szczegóły wydarzenia Serinus.

Spółka dodaje, że straż pożarna z Satu Mare "natychmiast zareagowała" i jest już na terenie odwiertu, gdzie stara się, by ogień się nie rozprzestrzeniał. Na miejscu są też przedstawiciele miasta Moftinu, regionu Satu Mare i Krajowej Agencji Zasobów Naturalnych.

"Przyczyny tego wypadku nie są obecnie znane i najważniejszym zadaniem dla spółki jest bezpieczne i szybkie odzyskanie kontroli nad odwiertem gazowym" - informuje Serinus.

Zobacz także: Zobacz też, Trump: Kontrakt na gaz? Wystarczy 15 minut

W listopadzie spółka poinformowała, że będzie koncentrowała się na działalności w Rumunii. Projekt zagospodarowania gazu Moftinu to projekt o krótkim horyzoncie realizacji. Jak podano w listopadzie, produkcja z odwiertów gazowych Moftinu-1001 i Moftinu-1000 rozpocznie się na początku 2018 r.

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów w Brunei, Tunezji i Rumunii. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. Jej głównym udziałowcem jest Kulczyk Investments - spółka Dominiki i Sebastiana Kulczyków.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)