Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Władze Poznania mogą otwierać szampana. Rekordowy sezon turystyczny

21
Podziel się:

Zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski podkreślił, że nareszcie widać, że "brzegi Warty tętnią życiem".

Władze Poznania mogą otwierać szampana. Rekordowy sezon turystyczny
(Lech Zielaskowski/REPORTER)

Ponad 40 tys. osób skorzystało w tym roku z atrakcji i wydarzeń kulturalnych organizowanych nad rzeką Wartą w Poznaniu. Władze miasta podkreślają, że tegoroczny, zakończony już sezon był rekordowy.

Mieszkańcy Poznania i turyści mieli w tym roku do dyspozycji cztery miejskie plaże: Szeląg, Chwaliszewo, Rataje i Wilda. W sezonie zorganizowano tam przeszło 170 wydarzeń kulturalnych, w tym koncertów, spotkań, różnego rodzaju warsztatów artystycznych, a także zajęć sportowych.

Zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski podkreślił, że nareszcie widać, że "brzegi Warty tętnią życiem". - Codziennie można zobaczyć, że poznaniacy chętnie spędzają tam czas, wypoczywają i spotykają się ze znajomymi. To koronny argument, by inwestować w tereny nadbrzeżne, organizować przestrzeń rekreacyjną i ofertę kulturalną - zaznaczył.

Władze Poznania podsumowując tegoroczny sezon zwróciły także uwagę, że bardzo dużą popularnością cieszyła się położona w starym porcie Przystań Poznań, w której można nie tylko zacumować łódź, ale także wypożyczyć sprzęt wodny.

- Dużą popularnością cieszył się tramwaj wodny, który od kwietnia do września odbył 140 weekendowych rejsów. W całym sezonie statki "Bajka" i "Widmo" przewiozły 16,5 tys. osób. Podczas wielu rejsów odbywały się warsztaty ekologiczne i animacje - mówił Hubert Bugajny z biura prasowego urzędu miasta.

Jak dodał, mieszkańcy chętnie korzystali z przygotowanych dla nich bezpłatnych wydarzeń. - Mogli zobaczyć m.in. pięć seansów "Kina nad Wartą", koncert "Szanty nad Wartą", koncert operowy, uczestniczyć w warsztatach ekologicznych, Paradzie Sobótkowej, regatach żeglarskich i różnego rodzaju zajęciach dla dzieci. Największą popularnością cieszył się I Koncert Muzyki Filmowej, który przyciągnął blisko 2,5 tys. osób - zaznaczył Bugajny.

Podkreślił, że od kilku lat miasto inwestuje w tereny położone nad Wartą, aby zachęcić mieszkańców do korzystania z atrakcji, które w Poznaniu mają "na wyciągniecie ręki". Do większych inwestycji należy m.in. rozbudowa Wartostrady, czyli ciągnący się wzdłuż brzegu rzeki szlak pieszo-rowerowy, czy np. zakup kolejnych pomostów.

- Jak co roku zadbano również o porządek i bezpieczeństwo nad rzeką, zapewniając kontenery na odpady oraz toalety. (...) łącznie zebrano nad rzeką 32 tony odpadów - powiedział Bugajny.

Jak mówił, od kilku dni trwa budowa schodów i pochylni na dolną terasę rzeki Warty, slipu dla służb ratunkowych oraz miejsca aktywnego wypoczynku. Powstaje także kolejny odcinek Wartostrady, od mostu Przemysła I do mostu Królowej Jadwigi po stronie Wildy.

Zobacz także: Zobacz także: Zobacz dokąd żony polskich piłkarzy jeżdżą na wakacje
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(21)
Hm
6 lat temu
Inwestycje nad Wartą to jedna z niewielu pozytywnych rzeczy, które się tu dzieją, faktycznie klimat jest przyjemny dla młodzieży i nie tylko, ale to wciąż są małe zmiany. Poza tym nie polecam tego miasta - szczególnie z powodu mentalności miejscowych. Też urodziłem się w Poznaniu, ale chciałbym stąd uciec.
Kasia
6 lat temu
Rychu wracaj na prezydenta za ciebie było okej
ONOJ
6 lat temu
A warta jest pełna trupów. Wiem co pisze bo chodziłem na imprezy do planety za dawnych czasów. Może troszkę więcej jest tylko ryb w warcie
dred
6 lat temu
Poznań - miasto korków . Panowie Rajcy , kiedy obornicka ruszy bo to woła o pomstę do nieba ?
Magda Poznań
6 lat temu
W Poznaniu nad Wartą powinna być nowa promenada na poziomie tej nowej promenady w Warszawie, Wrocławiu. A u nas budują tylko zwykłe ścieżki asfaltowe dla rowerów. To kpina z mieszkańców. :(
...
Następna strona