Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Władze Poznania mogą otwierać szampana. Rekordowy sezon turystyczny

Zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski podkreślił, że nareszcie widać, że "brzegi Warty tętnią życiem".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lech Zielaskowski/REPORTER)

Ponad 40 tys. osób skorzystało w tym roku z atrakcji i wydarzeń kulturalnych organizowanych nad rzeką Wartą w Poznaniu. Władze miasta podkreślają, że tegoroczny, zakończony już sezon był rekordowy.

Mieszkańcy Poznania i turyści mieli w tym roku do dyspozycji cztery miejskie plaże: Szeląg, Chwaliszewo, Rataje i Wilda. W sezonie zorganizowano tam przeszło 170 wydarzeń kulturalnych, w tym koncertów, spotkań, różnego rodzaju warsztatów artystycznych, a także zajęć sportowych.

Zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski podkreślił, że nareszcie widać, że "brzegi Warty tętnią życiem". - Codziennie można zobaczyć, że poznaniacy chętnie spędzają tam czas, wypoczywają i spotykają się ze znajomymi. To koronny argument, by inwestować w tereny nadbrzeżne, organizować przestrzeń rekreacyjną i ofertę kulturalną - zaznaczył.

Władze Poznania podsumowując tegoroczny sezon zwróciły także uwagę, że bardzo dużą popularnością cieszyła się położona w starym porcie Przystań Poznań, w której można nie tylko zacumować łódź, ale także wypożyczyć sprzęt wodny.

- Dużą popularnością cieszył się tramwaj wodny, który od kwietnia do września odbył 140 weekendowych rejsów. W całym sezonie statki "Bajka" i "Widmo" przewiozły 16,5 tys. osób. Podczas wielu rejsów odbywały się warsztaty ekologiczne i animacje - mówił Hubert Bugajny z biura prasowego urzędu miasta.

Jak dodał, mieszkańcy chętnie korzystali z przygotowanych dla nich bezpłatnych wydarzeń. - Mogli zobaczyć m.in. pięć seansów "Kina nad Wartą", koncert "Szanty nad Wartą", koncert operowy, uczestniczyć w warsztatach ekologicznych, Paradzie Sobótkowej, regatach żeglarskich i różnego rodzaju zajęciach dla dzieci. Największą popularnością cieszył się I Koncert Muzyki Filmowej, który przyciągnął blisko 2,5 tys. osób - zaznaczył Bugajny.

Podkreślił, że od kilku lat miasto inwestuje w tereny położone nad Wartą, aby zachęcić mieszkańców do korzystania z atrakcji, które w Poznaniu mają "na wyciągniecie ręki". Do większych inwestycji należy m.in. rozbudowa Wartostrady, czyli ciągnący się wzdłuż brzegu rzeki szlak pieszo-rowerowy, czy np. zakup kolejnych pomostów.

- Jak co roku zadbano również o porządek i bezpieczeństwo nad rzeką, zapewniając kontenery na odpady oraz toalety. (...) łącznie zebrano nad rzeką 32 tony odpadów - powiedział Bugajny.

Jak mówił, od kilku dni trwa budowa schodów i pochylni na dolną terasę rzeki Warty, slipu dla służb ratunkowych oraz miejsca aktywnego wypoczynku. Powstaje także kolejny odcinek Wartostrady, od mostu Przemysła I do mostu Królowej Jadwigi po stronie Wildy.

Zobacz także: Zobacz dokąd żony polskich piłkarzy jeżdżą na wakacje

Tagi: sezon turystyczny, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-10-2017

Nie dajcie sięBo to jest solidna Wielkopolska. Centusiom nikt nie wciśnie "dobrej zmiany". W Poznaniu nie rządzi psiarnia i dlatego mają świetne wyniki ale … Czytaj całość

15-10-2017

prawyObecne władze poznania promują lewactwo i kochających inaczej

16-10-2017

marekMiasto z niewykorzystanym turystycznym potencjałem. Rynek i okolice to powinna być perełka tak jak we Wrocławiu. Ale nie jest. Czegoś zabrakło. Za … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (21)