Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Siemoniak o śmigłowcach: Czekamy dłużej z "troski o nasze interesy"

0
Podziel się:

- Większa konkurencja jest dla nas lepsza, bo możemy wybrać najkorzystniejsza ofertę - mówił szef MON.

Siemoniak o śmigłowcach: Czekamy dłużej z "troski o nasze interesy"
(Bartosz Krupa/East News)

Szef MON wyjaśnia decyzję o przesunięciu terminu składania ofert w przetargu na śmigłowce. Wicepremier Tomasz Siemoniak tłumaczył dziennikarzom, że zgoda na wydłużenie terminu wynika z _ troski o nasze interesy _.

Szef MON uważa, że lepiej wybierać z trzech ofert. Skoro więc dwie firmy prosiły o wydłużenie terminu, to resort uznał, że warto poczekać kilka tygodni.

Pierwotnie termin składania ofert wyznaczono na najbliższy piątek. Teraz potencjalni dostawcy mają czas do 30 grudnia. Decyzja w tej sprawie zapadła wczoraj wieczorem.

Minister Tomasz Siemoniak zapewnił, że wydłużenie terminu nie wpłynie na późniejszą dostawę śmigłowców. Według szefa resortu miesiąc to w całym postępowaniu niewielkie opóźnienie i nie przekłada się na dostawę śmigłowców.

- _ Większa konkurencja natomiast jest dla nas lepsza, bo możemy wybrać najkorzystniejsza ofertę _ - mówił szef MON.

O wydłużenie terminu składania ofert w przetargu wnioskował między innymi producent Black Hawk'ów. Sikorsky pod koniec października ogłosił, że jeśli rząd polski nie zmieni wymagań, to wycofa się z walki o dostawę śmigłowców.

Prezydent i szef MON dostali nawet w tej sprawie list otwarty od prezesa Sikorsky Aircraft Corporation. W odpowiedzi na pismo kierownictwo MON informowało, że żadna z firm nie może czegokolwiek sugerować resortowi, bo przetarg ogłosiła armia i to armia _ ustala reguły gry _.

Niedawo Sikorsky zdecydował jednak, że chce złożyć ofertę, ale potrzebuje czasu. O przesunięcie terminu wnioskowała też francuska firma produkująca śmigłowce.

Wojsko polskie chce kupić 70 maszyn. Śmigłowce mają zastąpić obecnie używane wiropłaty, pamiętające jeszcze czasy ZSRR.

Czytaj więcej w Money.pl
Przetarg na śmigłowce dla armii przesunięty Przetarg na wielozadaniowe śmigłowce dla wojska rozpisano wiosną 2012 r. Początkowo dotyczył 26 śmigłowców, potem rozszerzono je na 70 maszyn.
Dziś decyzja ws. śmigłowców dla polskiej armii - _ Nie wpłynie ona na terminy dostaw _ - zapewnia szef MON Tomasz Siemoniak.
Do końca roku wezwą 7 tys. rezerwistów SGWP podkreślił, że karta mobilizacyjna nie jest decyzją administracyjną i nie oznacza wezwania do jednostki, lecz jest przydziałem na konkretne stanowisko.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)