Notowania

Fillon z żoną przesłuchani w sprawie zarzutów fikcyjnej pracy

Były premier Francji Francois Fillon, który jest kandydatem na prezydenta Francji, oraz jego żona zostali przesłuchani w ramach śledztwa dotyczącego zarzutów prasy. Z doniesień wynika, że Penelope Fillon otrzymywała wynagrodzenie za fikcyjną pracę jako asystentka parlamentarna - podała AFP. Przez lata miała ona zarobić ok. 600 tysięcy euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP Photo/Christophe Ena)

Skąd całe zamieszanie? Francuski tygodnik satyryczny "Le Canard Enchaine" podał wcześniej, że żona Francois Fillona była przez lata wynagradzana z funduszy parlamentarnych za fikcyjną pracę.

AFP powołuje się na źródła zbliżone do śledztwa. Żadnych szczegółów dotyczących przesłuchań nie ujawniono.

Według tygodnika w latach 1998-2007, a następnie 2012-13 Penelope Fillon zarobiła ok. 600 tysięcy euro za bycie zatrudnioną jako asystentka swego męża, a później jego następcy w Zgromadzeniu Narodowym (parlamencie) oraz za rzekomą pracę w latach 2012-13 w piśmie kulturalnym "La Revue des Deux Mondes".

Śledztwo ma na celu sprawdzenie, czy Penelope Fillon świadczyła w zamian za wynagrodzenie pracę, jak twierdzi otoczenie Francois Fillona, czy też chodzi o fikcyjne zatrudnienie, jak twierdzi "Le Canard Enchaine", cytując wypowiedzi osób zbliżonych do sprawy.

Zatrudnianie rodziny to powszechna praktyka, jest jedno "ale"

Zatrudnianie członków rodzin polityków jest we Francji legalne i praktykowane przez wielu parlamentarzystów - zarówno lewicowych, jak i prawicowych. Nie może być to jednak praca fikcyjna; tymczasem francuskie media przypominają, że Penelope Fillon była dotąd przedstawiana jako niepracująca zawodowo gospodyni domowa.

W poniedziałek został także przesłuchany właściciel magazynu "La Revue des Deux Mondes", miliarder Marc Ladreit de Lacharriere, wieloletni przyjaciel Fillona.

62-letni Fillon ma według ostatnich sondaży rywalizować 7 maja w drugiej turze wyborów prezydenckich z szefową Frontu Narodowego Marine Le Pen. Pierwsza tura wyborów odbędzie się 23 kwietnia.

Tagi: świat, francja, wybory, partie, pap, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-01-2017

YonnekLewaki iaczej nie potrafia... To jedna wielka zgnilizna bez honoru. Kombinatorzy i oszusci. Taka nacja polityczna...

30-01-2017

kamil,Ciekawy serwis z aukcjami komorniczymi Wszystko od 1zl trafiony.ga Można jeszcze coś tanio kupić :) Polecam serdecznie

30-01-2017

sasNo chyba Maryna właśnie zyskała :)

Rozwiń komentarze (3)