Notowania

Skarbówka szykuje protest. Miliardy płyną do budżetu, ale podwyżek brak

Mają dość sytuacji, w której premier chwali się miliardami złotych, które ściągane są do budżetu, ale podwyżek jak nie było, tak nie ma. Pracownicy administracji skarbowej szykują protest. Może nawet wybuchnąć strajk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)
Rzeszów, 21.09.2018. Szef KAS Marian Banaś i jego zastępca Piotr Walczak podczas obchodów Dnia Krajowej Administracji Skarbowej.

Aktualizacja 18:18

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", związek zawodowy Celnicy PL napisał list do minister finansów Teresy Czerwińskiej, w którym resortowi zarzuca ignorancję i hipokryzję. Związkowcy podjęli też uchwałę o przeprowadzeniu referendum protestacyjnego w KAS. W grę wchodzi każdy rodzaj protestu.

"Zgodnie z opinią Pana Premiera, w znacznej mierze dzięki naszej pracy i służbie, są dodatkowe miliardy złotych na programy pomocowe i podwyżki dla innych grup zawodowych! Co z tego, gdy przy konstruowaniu budżetu już o nas nie pamiętają! Potrafią tylko ciągle dokładać nam pracy i zadań. Traktują nas jak przedmioty! Wprowadzają tylko animozje i skłócają środowisko!" - czytamy w cytowanym przez gazetę fragmencie listu.

Wideo: protest policji. Mniej mandatów, więcej pouczeń

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej mają żal do rządu, że jako jedyna formacja mundurowa zostali pominięci przy podwyżkach nie tylko w bieżącym, ale także w przyszłym roku. - Budzi to bardzo duże niezadowolenie, ponieważ pan premier dziękuje im publicznie za skuteczną walkę z mafiami vatowskimi, że dzięki ich służbie są pieniądze na podwyżki dla innych służb i grup zawodowych - mówi szef Celników PL Sławomir Siwy.

Obecnie najniższe wynagrodzenie pracowników i funkcjonariuszy KAS to 2169 zł netto. Kwoty brutto to odpowiednio 3017 zł i 2677 zł - różnica wynika z tego, że uposażenie funkcjonariusza nie zawiera składek emerytalno-rentowych, które zawiera wynagrodzenie pracownika. Tak czy inaczej, nic dziwnego, że w skarbówce są obecnie aż 3344 wakaty.

Związkowcy domagają się odmrożenia waloryzacji uposażeń, podwyżki o 650 zł w 2019 r. i o 500 zł w 2020 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: płace, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-11-2018

bremenPolacy odczuli zmiany ale w sklepach i będzie jeszcze gorzej

02-11-2018

radekRozdawnictwo+ czas zaczac.

02-11-2018

jak jest?przelewają sie przez dłonie miliony, a zarabiasz 3400 zł, cos chyba nie tak?

Rozwiń komentarze (212)