Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sławomir Nowak dostał ukraińskie obywatelstwo. Złamał prawo?

32
Podziel się:

Sławomir Nowak został obywatelem Ukrainy. Minister transportu za rządów PO objął funkcję szefa Ukrawtodoru, czyli państwowej agencji dróg, odpowiedzialnej za budowę dróg i autostrad. Na konferencji prasowej w Kijowie obiecywał naprawę stanu ukraińskich dróg, ale nie w najbliższym czasie. Sławomir Nowak przyznał się też do tego, że uzyskał obywatelstwo Ukrainy.

Sławomir Nowak dostał ukraińskie obywatelstwo. Złamał prawo?
(Tomasz Urbanek/East News)
bEEyctFh

Były polski minister transportu zaznaczył, że polepszenie stanu dróg na Ukrainie nie jest sprawą łatwą. Jak dodał, nie jest magiem, dlatego nie należy oczekiwać od niego cudów.

Sławomir Nowak podkreślił, że ukraińskie drogi są w bardzo złym stanie. Mówił, że dróg nie buduje się szybko i potrzeba tu reform systemowych i czasu. - Ale jeśli Bóg da, damy radę - zakończył swoje wystąpienie były polski minister transportu.

Ukraiński minister infrastruktury Wołodymyr Omelan, przedstawiając Sławomira Nowaka chwalił jego kompetencje. Jak mówił, Sławomir Nowak jest fachowcem potrzebnym Ukrainie.

bEEyctFj

Ukraiński minister nie chciał zdradzić, ile nowy szef agencji dróg będzie zarabiał. Zdradził jednak, że Sławomir Nowak uzyskał ukraińskie obywatelstwo. Sam Sławomir Nowak nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy. Dopytywany przyznał, że ma obecnie dwa obywatelstwa - polskie i ukraińskie.

Według ukraińskiego prawa, podwójne obywatelstwo jest na Ukrainie nielegalne.

bEEyctFK
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(32)
WATASZKA
5 lata temu
BYLI DECYDENCI DOTYCHCZAS CHOWALI SIĘ W RADACH NADZORCZYCH I ZARZĄDACH RÓŻNYCH SPÓŁEK-PIERDZĄC W STOŁEK BIORĄ ŁADNĄ KASĘ,TAK W GRUNCIE RZECZY 99% TO GŁĄBY I MATOŁY NIE ZNAJĄCY SIĘ NA TYM CO ROBIĄ,O KIEROWANIU CZYMKOLWIEK NIE MA MOWY,ROBIĄ TO ZA NICH INNI,SERIALOWI-CZEREPACH I KOZIOŁ TO DOBRY PRZYKŁAD-TERAZ PRZYSZEDŁ CZAS NA UKRAINĘ-KRAINA KORUPCJĄ ISZWINDLEM PRZESIĄKNIĘTA TAM TO JEST DOPIERO WOLNA AMERYKANKA-I TAK TĄ POLSKĘ PRZEGRALIŚMY W KARTY,ZOSTAŁY TYLKO RESZTKI KTÓRE PIS DOKŁADNIE" WYKORZYSTA"PUENTA? -BALCEROWICZ I NOWAK MAJĄ NOWE POLE DO POPISU-NO I PO CO WAŁĘSA PRZESKAKIWAŁ PRZEZ PŁOT?GOOD BYE POLSKO!
Top model
5 lata temu
Boli was karakale piaowskie, że ktoś może być przystojny i bogaty. U was same paszkwile i nieudaczniki.
tresurka
5 lata temu
Niech wypi..... Z POlski. Minister od zegarków. Taki goguś
bEEyctFL
Janko muzykan...
5 lata temu
Ciekawe czy eksport tych "ekspertów" na Ukrainę to polska życzliwość czy element wojny hybrydowej ruskich? ;)
Zzz
5 lata temu
Nikodem Dyzma niech się zrzeka obywatelstwa polskiego i wynosi do przyjaciół z UPA.
...
Następna strona