Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SLD apeluje do premier Kopacz

0
Podziel się:

Dziś 20 proc. przychodni w kraju jest zamkniętych. Dariusz Joński z SLD podkreśla, że nie rozstrzygając kto ma rację najważniejsze, żeby doprowadzić do rozwiązania sytuacji.

SLD apeluje do premier Kopacz
(Adrian Grycuk/Wikipedia (CC BY-SA 3.0))
bEDseRNh

SLD apeluje do premier Kopacz o prowadzenie negocjacji z lekarzami z Porozumienia Zielonogórskiego. Z danych ministerstwa zdrowia wynika, że 1/5 lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej nie podpisała kontraktów na 2015 rok.

Dziś 20 proc. przychodni w kraju jest więc zamkniętych. Dariusz Joński z SLD podkreśla, że nie rozstrzygając kto ma rację najważniejsze, żeby doprowadzić do rozwiązania tej trudnej sytuacji. _ Nie wiemy kto ma rację, ale wiemy kto traci - pacjenci - _mówi Dariusz Joński.

Dlatego, jak mówi, _ Sojusz apeluje do premier Ewy Kopacz, żeby jeszcze dziś spotkała się z Porozumieniem Zielonogórskim Minister zdrowia utracił zaufanie środowiska lekarskiego więc sprawy powinna w swoje ręce wziąć Ewa Kopacz - _dodaje Joński. Poważny problem jest w mniejszych miejscowościach, dlatego tak istotne jest żeby już dziś premier Kopacz rozpoczęła rozmowy.

bEDseRNj

Największe problemy z dostaniem się do lekarza mogą mieć pacjenci między innymi w województwach: opolskim, lubuskim i warmińsko- mazurskim.

Czytaj więcej w Money.pl

bEDseRNK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)