Notowania

Służby tropią pracowników z Korei Północnej w Polsce. Dziesiątki cofniętych pozwoleń na pracę

Polska realizuje w ten sposób sankcje gospodarcze wymierzone w reżim Km Dzong Una. Według ONZ wysyłani za granicę pracownicy niemal wszystkie zarobione pieniądze oddają państwu, wzmacniając finansowo reżim.

Podziel się
Dodaj komentarz
Obywatele Korei Północnej już nie są mile widziani w Polsce i innych krajach należących do ONZ.

Główny Inspektorat Pracy i Straż Graniczna przy udziale MSZ i wojewodów szukają zatrudnionych w Polsce pracowników z Korei Północnej. Jeśli są zatrudnieni legalnie, ich pozwolenia na pracę są cofane, a następnie są wydalani z Polski.

Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", tylko na początku lipca przed sądami toczyło się 137 postępowań w sprawie cofnięcia zezwoleń na pracę, a kolejnych 55 umorzono, bo ważność zezwolenia upłynęła wcześniej.

Z danych Głównego Inspektoratu Pracy, który kontroluje legalność zatrudnienia, wynika, że w zeszłym roku znaleziono 264 pracowników z Korei Północnej zatrudnionych w polskich firmach. Pracowali na zezwoleniach wydanych z poprzednich latach. Niekiedy pracowali nielegalnie.

Wideo: Rosja, Chiny i Korea Północna kłamią o stanie swojej gospodarki

Już od początku 2016 roku polskie placówki dyplomatyczne nie wydają obywatelom KRLD wiz pozwalających im na pracę w Polsce, a od połowy 2017 r. nie wydają nawet pozwoleń na pobyt czasowy. To realizacja rezolucji ONZ, która nakazała wydalić wszystkich obywateli Korei Północnej.

Polska realizuje w ten sposób sankcje gospodarcze wymierzone w reżim Km Dzong Una. Według ONZ wysyłani za granicę pracownicy niemal wszystkie zarobione pieniądze oddają państwu, wzmacniając finansowo reżim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: sankcje onz, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-07-2018

BartekTo jakaś paranoja ! A w czym Koreańczycy są gorsi od np. Ukraińców ??? Dlaczego niby mają odpowiadać za reżim Kim Dzong Una ? / z którym USA i Korea … Czytaj całość

19-07-2018

skinWolę pracować z Koreańczykami niż z ukropami.

19-07-2018

PawełI komu oni przeszkadzali? Szkoda, że pisowskie władze z równym entuzjazmem nie wykonują dyrektyw unijnych, co rzeczywiście jest w naszym interesie.

Rozwiń komentarze (75)

Wybrane dla Ciebie