Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Służby tropią pracowników z Korei Północnej w Polsce. Dziesiątki cofniętych pozwoleń na pracę

Służby tropią pracowników z Korei Północnej w Polsce. Dziesiątki cofniętych pozwoleń na pracę

Obywatele Korei Północnej już nie są mile widziani w Polsce i innych krajach należących do ONZ.
Obywatele Korei Północnej już nie są mile widziani w Polsce i innych krajach należących do ONZ.

Główny Inspektorat Pracy i Straż Graniczna przy udziale MSZ i wojewodów szukają zatrudnionych w Polsce pracowników z Korei Północnej. Jeśli są zatrudnieni legalnie, ich pozwolenia na pracę są cofane, a następnie są wydalani z Polski.

Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", tylko na początku lipca przed sądami toczyło się 137 postępowań w sprawie cofnięcia zezwoleń na pracę, a kolejnych 55 umorzono, bo ważność zezwolenia upłynęła wcześniej.

Z danych Głównego Inspektoratu Pracy, który kontroluje legalność zatrudnienia, wynika, że w zeszłym roku znaleziono 264 pracowników z Korei Północnej zatrudnionych w polskich firmach. Pracowali na zezwoleniach wydanych z poprzednich latach. Niekiedy pracowali nielegalnie.

Wideo: Rosja, Chiny i Korea Północna kłamią o stanie swojej gospodarki

Już od początku 2016 roku polskie placówki dyplomatyczne nie wydają obywatelom KRLD wiz pozwalających im na pracę w Polsce, a od połowy 2017 r. nie wydają nawet pozwoleń na pobyt czasowy. To realizacja rezolucji ONZ, która nakazała wydalić wszystkich obywateli Korei Północnej.

Polska realizuje w ten sposób sankcje gospodarcze wymierzone w reżim Km Dzong Una. Według ONZ wysyłani za granicę pracownicy niemal wszystkie zarobione pieniądze oddają państwu, wzmacniając finansowo reżim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
realista
2018-07-20 07:24
Jak zwykle dowala się zwykłym, niczym winnym ludziom..........Zamiast im pomóc i wyrwać ze szpon zboczonego ludobójczego wieprza - to dają mu tych ludzi na tacy. Porażające i haniebne.
Tryt
2018-07-20 07:09
Może by mogli bonie atomowa zrobić dla naszego wojska ?
Pop
2018-07-20 06:29
Obejrzyjcie szokukacy Cash For Kim, jakie pozwolenoa? Polska to jeden z glownych kierunkow niewolnikow a nie ludzi z pozwoleniami na prace
Pokaż wszystkie komentarze (75)