Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jan kulczyk
30.07.2015 19:11

Śmierć Jana Kulczyka. Znamy datę pogrzebu

Jan Kulczyk spocznie obok swojego ojca, Henryka. Pogrzeb najbogatszego Polaka zaplanowano na najbliższą środę. Uroczystość odbędzie się na cmentarzu na poznańskich Jeżycach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

Jan Kulczyk spocznie obok swojego ojca, Henryka. Pogrzeb najbogatszego Polaka zaplanowano na najbliższą środę, 5 sierpnia. Uroczystość odbędzie się na cmentarzu na poznańskich Jeżycach.

Jak informuje Głos Wielkopolski, o godz. 11.30 odprawiona zostanie msza pogrzebowa w kościele ojców Karmelitów przy ul. Działowej w Poznaniu (na tzw. Wzgórzu św. Wojciecha). Pogrzeb z kolei rozpocznie się o godz. 13.30 na cmentarzu jeżyckim przy ul. Nowina. Jan Kulczyk zostanie pochowany w grobowcu, w którym od kilku lat spoczywa jego ojciec, Henryk.

Najbogatszy Polak zmarł w nocy z wtorku na środę w wiedeńskim szpitalu. Przyczyną śmierci były powikłania pooperacyjne. Przedsiębiorca z majątkiem szacowanym na 15 miliardów złotych od lat niepodzielnie dzierżył tytuł najbogatszego Polaka.

Kulczyk był właścicielem przedsiębiorstwa Kulczyk Holding. Był współzałożycielem Polskiej Rady Biznesu. Jak wyliczył "Forbes", tylko w ciągu ostatniego roku pomnożył on swoją fortunę o ponad 30 procent. Tak imponująca suma dawała Janowi Kulczykowi 418. miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie.

Tagi: jan kulczyk, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz