Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śmigłowce dla polskiej armii. Trzej oferenci rozpoczęli rozmowy z Inspektoratem Uzbrojenia

23
Podziel się:

Wszyscy trzej oferenci śmigłowców dla polskiego wojska - PZL Mielec, PZL Świdnik oraz Airbus Helicopters - rozpoczęli w mijającym tygodniu rozmowy z prowadzącym zakupy Inspektoratem Uzbrojenia MON - podał w sobotę resort obrony.

Śmigłowce dla polskiej armii. Trzej oferenci rozpoczęli rozmowy z Inspektoratem Uzbrojenia
(Bartosz Krupa/East News)

"MON z satysfakcją stwierdza, że przedstawione nowe oferty w pełni odpowiadają potrzebom SZ, a nawet w zakresie niektórych parametrów są znacznie ciekawsze od ofert składanych poprzednio" - poinformowała w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej MON pełniąca czasowo obowiązki rzecznika resortu Katarzyna Jakubowska. Jak wskazała, chodzi m. in. o uzbrojenie śmigłowców oraz zdolności do zwalczania okrętów podwodnych.

Jakubowska poinformowała, że znacznie szersza jest także oferta w zakresie offsetowej współpracy z polskimi zakładami przemysłu lotniczego - w tym przede wszystkim z zakładami PZL nr 1 w Łodzi.

Jakubowska przekazała też, że "dostawy pilnie potrzebnych śmigłowców rozpoczną się już w roku 2017, niezależnie od dostawy 2 śmigłowców szkoleniowych".

- W tym samym okresie rozpocznie się też tworzenie w polskich zakładach potencjału serwisowego oraz całkowicie nowego łańcucha dostaw szeroko uwzględniającego możliwości polskiego przemysłu i polskiej myśli technicznej - podała.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(23)
bvcxz
6 lat temu
airbus zoriętował się że trzeba maciorowi posmarować żeby gadać!!!
franek
6 lat temu
po czynach ich poznacie-nie chwal dnia przed zachodem słońca-jak na razie słyszę kakafonie pierdu, pierdu pierdu- jAK TO MÓWIĄ POŻYJEMYZOBACZYMY -skutki
ed
6 lat temu
A czy szalony Neumann też będzie w komisji przetargowej?
polak
6 lat temu
Decyzja już jest podjęta. A ten przetarg to tylko dla picu!
Jak
6 lat temu
Słowa Brudzinskiego.....Ministerstwo Obciachu Narodowego....pasuje jak ulał
...
Następna strona