Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
01.02.2017 12:10

Tauron będzie walczyć ze smogiem. Wyda na to ćwierć miliarda złotych

Tauron Polska Energia planuje przyłączyć ponad 180 MW mocy cieplnej do 2022 roku w ośmiu miastach aglomeracji śląsko-dąbrowskiej. Spółka przygotowuje się do realizacji Programu Likwidacji Niskiej Emisji o łącznej wartości 250 mln zł. Dofinansowanie od resortu środowiska ma dać połowę tej kwoty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MAREK LASYK/REPORTER)

Tauron Polska Energia planuje przyłączyć ponad 180 MW mocy cieplnej do 2022 roku w ośmiu miastach aglomeracji śląsko-dąbrowskiej. Spółka przygotowuje się do realizacji Programu Likwidacji Niskiej Emisji o łącznej wartości 250 mln zł. Dofinansowanie od resortu środowiska ma dać połowę tej kwoty.

Program Likwidacji Niskiej Emisji Tauronu ma na celu zmniejszenie emisji szkodliwych zanieczyszczeń, pochodzących ze spalania śmieci i złej jakości paliwa w domowych piecach.

W grudniu 2016 roku Tauron Ciepło - spółka z grupy kapitałowej Taurona - złożył wnioski o dofinansowanie w ramach rządowego programu. Ma ono stanowić około 50 proc. wartości inwestycji.

- Kompleksowy Program Likwidacji Niskiej Emisji jest jednym z istotnych projektów inwestycyjnych Taurona zaplanowanych do realizacji na najbliższe lata. Ze względu na jego niezmiernie ważny aspekt społeczny i ekologiczny projekt ten traktujemy priorytetowo - powiedział wiceprezes Taurona ds. zarządzania majątkiem i rozwoju Jarosław Broda.

Przygotowywany program przyłączeniowy obejmie osiem miast aglomeracji śląsko-dąbrowskiej objętych niską emisją, tj.: Będzin, Chorzów, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Katowice, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice.

"Łącznie w ramach Programu Tauron Ciepło planuje przyłączyć ponad 180 MW mocy cieplnej do 2022 roku. W perspektywie oznacza to roczną redukcję około 52 tys. ton dwutlenku węgla oraz ok. 250 ton mniej pyłów zawieszonych w atmosferze" - podano w komunikacie Tauronu.

Spółka wykonała już pełną inwentaryzację w zakresie możliwych do przyłączenia do sieci budynków i prowadzi wstępne rozmowy, w sprawie przyłączeń z potencjalnymi odbiorcami.

- Liczymy na to, że Program Likwidacji Niskiej Emisji uruchomiony przez Tauron Ciepło zachęci odbiorców do ubiegania się o wsparcie finansowe ze środków unijnych na instalacje wewnętrzne centralnego ogrzewania i ciepłej wody i termomodernizację. O środki te mogą się starać zarówno zarządcy wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych - powiedział prezes Tauron Ciepło Jacek Uhryn.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła.

Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Tagi: energetyka, tpe, tauron, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-02-2017

mrozek ,Zimą , gdy jest niska temperatura a powietrze wilgotne zawsze tworzy się mgiełka w powietrzu, zwłaszcza w dni bezwietrzne i mroźne .Tak jest każdego … Czytaj całość

01-02-2017

BykNie najpierw poprawią jakość swojego ekogroszku. masakra. Sam muł., miał, spala się ledwo i cały piec żużla, i popiołu! Cos mnie podkorciło spróbowac … Czytaj całość

02-02-2017

waldemarsposób na smog to uziemić wojskowe samoloty robiące nad naszymi głowami kopcie

Rozwiń komentarze (11)