Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Sniper Ghost Warrior 3: CI Games wziął kredyt na tłoczenie gry

4
Podziel się:

CI Games zawarł z bankiem PKO BP umowę kredytu obrotowego w kwocie 2,5 mln dolarów. Z tych pieniędzy sfinansowane będą koszty tłoczenia najnowszej gry "Sniper Ghost Warrior 3".

Sniper Ghost Warrior 3: CI Games wziął kredyt na tłoczenie gry
(CI Games)

CI Games zawarł z bankiem PKO BP umowę kredytu obrotowego w kwocie 2,5 mln dolarów. Z tych pieniędzy sfinansowane będą koszty tłoczenia najnowszej gry "Sniper Ghost Warrior 3".

Gry z serii Sniper to jedno z dwóch podstawowych źródeł przychodów firmy CI Games. Pierwsza część Sniper'a sprzedała się w 3,6 mln egzemplarzy. Druga miała trochę mniejszą klientelę i znalazło się niecałe 2 mln graczy skłonnych do jej zakupu. Trzecia odsłona ma być jednak dużo bardziej wyrafinowana i spółka zaangażowała w nią sporo środków.

Drugim filarem działalności CI Games jest gra "Lords of The Fallen", której sprzedano dotąd 7 mln egzemplarzy. Dla porównania trzecia część Wiedźmina znalazła 10 mln nabywców.

CI Games wyznaczył światową datę premiery gry "Sniper: Ghost Warrior 3" na 4 kwietnia. W tym celu musiał się wspomóc finansowaniem bankowym, a konkretnie 2,5 mln dolarów z PKO BP.

"Kredyt udzielony został na okres od dnia 23 lutego 2017 r. do dnia 26 maja 2017 r. (okres kredytowania). Umowa kredytu została zawarta na warunkach rynkowych" - czytamy w komunikacie Ci Games.

Nowa gra ma podreperować finanse spółki, która od początku 2015 r. aż do trzeciego kwartału ubiegłego roku zaliczyła siedem z rzędu kwartałów na minusie, tracąc w tym czasie 21 mln zł.

Wyniki kwartalne grupy kapitałowej CI Games (tys. zł)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
ciekawe
7 lat temu
Czy wy wiecie że CIG ma zamiar jeszcze w tym roku wydać wersję Mobilną SGW. Dziś się doczytałem o tym. W dodatku pokazują coraz nowsze miejsca w których rozgrywa się akcja gry. Ostatnio ze 3 filmiki wyszły. Moim zdaniem producent wysoko mierzy i widać u niego postęp.
Michaś
7 lat temu
Ja się cieszę że CI Games dało już grę do tłoczenia. Wiadomo że kredyt będzie trzeba spłacić ale samo jego przyznanie świadczy o wiarygodności spółki. Bank widzi że CI Games da radę spłacić ten kredyt i dlatego został przyznany. Ja się nie mogę doczekać premiery.
Dominik
7 lat temu
Kredyt kredytem, ważne że Sniper trafił już do tłoczenia bo to na pewno cieszy graczy oczekujących na tą grę. To że PKO udzieliło kredytu to świadczy tylko o tym że CI Games to wiarygodna spółka, której kredytu warto udzielić. Wiadomo że kredyt jest oprocentowany więc CIG będzie musiał oddać więcej ale gra zapowiada się na tyle dobrze, że powinni móc dość szybko spłacić zadłużenie. Ja czekam na grę i mam nadzieję że się nie zawiodę.
Zyn
7 lat temu
Za taką kasę, to chyba sporo egzemplarzy się szykuje. No i dobrze, bo beta wypadła całkiem nieźle, więc myślę, że będzie wielu chętnych. W tym ja. :)