Notowania

Solaris idzie na rekord. Autobusy sprzedają się jak ciepłe bułki

Rok 2017 będzie rekordowy dla Solaris Bus & Coach pod względem wyprodukowanych autobusów. Będzie ich łącznie ponad 1,4 tys. sztuk. We wrześniu, tylko na rynku polskim, wielkopolski producent podpisał umowy na dostarczenie 107 autobusów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Solaris Bus & Coach S.A. jest europejskim liderem w zakresie produkcji nowoczesnych pojazdów komunikacji publicznej

Spółka poinformowała w piątek w komunikacie prasowym, że na podstawie podpisanych w minionym miesiącu umów Solarisy pojadą m.in. do Poznania, Stalowej Woli, Lublina i Mielca. Co piąty pojazd ma być wyposażony w napęd alternatywny.

Stalowa Wola zakupiła 10 autobusów elektrycznych, oraz infrastrukturę potrzebną do ich ładowania. Trzy hybrydowe autobusy trafią Czechowic-Dziedzic. W minionym miesiącu spółka podpisała także kontrakt na dostarczenie 37 autobusów nowej generacji dla MPK Poznań.

"To kolejne zamówienie dla stolicy Wielkopolski na nowe proekologiczne autobusy spełniające normę emisji spalin Euro 6. Tym razem na ulice Poznania wyjedzie 19 pojazdów o długości 12 metrów oraz 18 autobusów przegubowych" - podał producent. Solaris poinformował też, że ostatnio firma wygrała przetarg na dostawę 12 nowych Urbino dla Gniezna.

Ile kosztuje spóźnienie? Przekonał się o tym polski producent autobusów Autosan

"Mijający rok będzie rekordowy pod względem wyprodukowanych autobusów - planuje się, że do końca grudnia z bolechowskiej fabryki wyjedzie łącznie ponad 1400 pojazdów. Podpisane w ubiegłym miesiącu umowy są potwierdzeniem intensywnego tempa prac i zapowiedzią rosnącej sprzedaży w roku następnym" - poinformowała spółka.

Solaris Bus & Coach S.A. jest europejskim liderem w zakresie produkcji nowoczesnych pojazdów komunikacji publicznej: autobusów, trolejbusów i tramwajów, a także czołowym producentem w Europie w zakresie projektowania i budowy autobusów z napędem elektrycznym.

Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku fabrykę w Bolechowie pod Poznaniem opuściło już blisko 15 tys. pojazdów. Jeżdżą one po drogach 32 krajów.

Rafał Pogrzebny

Tagi: solaris bus & coach, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-10-2017

BystryTe autobusy są w 100% niemieckie !!.

08-10-2017

JDBrawo ale to nie jest zasługa PiS-u! Do każdego sukcesu chcą się przyłączyć!

07-10-2017

koloA jaki dumny jestem, gdy widzę nasze autobusy w Szwajcarii - w nijednym mieście wygrały konkursy z takimi firmami jak Volvo, Mercedes czy Man - no i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (27)