Notowania

"Solidarność" ma nowe poprawki do projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Chodzi m.in. o więcej wolnych godzin

NSZZ "Solidarność" nadal walczy o zmianę projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. W czwartek zgłosili dwie nowe poprawki. Związkowcy proponują m.in. cztery dodatkowe godziny. To znaczy, że wolne pracownicy mieliby mieć nie do północy z niedzieli na poniedziałek, ale do czwartej nad ranem w poniedziałek.

Podziel się
Dodaj komentarz
Związkowcy liczą, że wolna niedziela będzie trwała do czwartej rano w poniedziałek

NSZZ "Solidarność" nadal walczy o zmianę projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Związkowcy w czwartek zgłosili dwie nowe poprawki. Proponują m.in. cztery dodatkowe godziny. To znaczy, że wolne pracownicy mieliby mieć nie do północy z niedzieli na poniedziałek, ale do czwartej nad ranem w poniedziałek.

Związkowcy zaprezentowali swoje pomysły podczas posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, tuż przed przerwą. Nie był to najlepszy moment, bo nie udało się nawiązać dyskusji na temat projektu "Solidarności".

W które niedziele sklepy będą czynne? Znamy plany PiS

Jak podają "Wiadomości Handlowe", wśród nowych propozycji związkowców znalazła się kolejna modyfikacja katalogu wyłączeń spod zakazu handlu w niedziele. Powróciła kwestia magazynów i centrów logistycznych. O co dokładnie chodzi? Związkowcy chcą, by w niedziele zamknięte były centra logistyczne i magazynowe, chyba że pracownicy tych obiektów pisemnie wyrażą zgodę na pracę w tym dniu tygodnia.

Poza tym związkowcy liczą, że wolna niedziela będzie trwała do czwartej rano w poniedziałek.

Aby propozycje "Solidarności" zaistniały formalnie jako poprawki, będą musiały zostać przejęte przez posłów. Sejmowej Komisja Polityki Społecznej i Rodziny ponownie ma się zebrać w czwartek o 20:00.

Tagi: solidarność, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-10-2017

SOCJALDEMOKRATADobra Zmiano-nakazami,zakazami zrazicie sobie Obywateli ,jak Karczewski młodych lekarzy i Pacjentów.

26-10-2017

Dystrybucja FarmacjaNie zgadzam się!!! Jestem pracownikiem dystrybucji i w soboty i niedziele zarabiam najwięcej! ( dzięki weekendom wyrabiam sobie drugą podstawę pensji … Czytaj całość

26-10-2017

FZIJestem za tym aby zlikwidować całkowicie szkodliwą dla Polaków pseudo Solidarność.

Rozwiń komentarze (85)