Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Będzie skarga do Trybunału Konstytucyjnego? Solidarność oburzona w sprawie przepchnięcia ustawy o 30-krotności

Solidarność chce zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego ustawę znoszącą limit 30-krotności składek do ZUS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Gazeta)
Solidarność nie chce ustawy znoszącej limit 30-krotności składek do ZUS

Solidarność chce zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego ustawę znosząca limit 30-krotności składek do ZUS. Proponowane przez resort rodziny i pracy nowe regulacje zostały w ekspresowym tempie przyjęte przez Sejm. Na początku grudnia prawdopodobnie trafią pod obrady Senatu.

- W tej chwili analizujemy kwestię, czy nie zostały złamane zasady legislacji, bo to kwalifikowałoby się pod skargę do Trybunału Konstytucyjnego. Ta analiza się jeszcze nie zakończyła - powiedział TOK FMrzecznik Solidarności Marek Lewandowski.

Miały być niższe składki za ZUS dla przedsiębiorców, a będzie... podwyżka

Według Lewandowskiego związkowcy zostali "zignorowani jako partnerzy społeczni, zupełnie wyłączeni z możliwości dyskutowania o tym rozwiązaniu, niedopuszczalny absolutnie tryb legislacji, kwestionujący zupełnie istnienie Rady Dialogu Społecznego".

O zniesieniu 30-krotności składek ZUS pisaliśmy w money.pl. Według ZPP na zmianach "ucierpią wyłącznie pracownicy - z bólem rodząca się i ciężko pracująca klasa średnia, która w zasadzie w całości poniesie koszty tej regulacji".

Dla 350 tysięcy najlepiej zarabiających na etacie oznacza to kilkaset, a czasem nawet kilka tysięcy złotych mniejszy przelew na konto co miesiąc. Dodatkowo olbrzymimi kosztami zostaną obciążone firmy, które postanowiły zatrudnić tych pracowników na etacie.

Tagi: solidarność, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-11-2017

polakSOLIDARNOŚĆ jak wam nie wstyd za protest w Warszawie popierający dyskryminację mężczyzn ze względu na płeć.W ustawie wyrażnie jest zapisane wiek … Czytaj całość

29-11-2017

BogiKto dużo zarabia powinien proporcjonalnie więcej płacić podatków to oczywiste.Brawo PIS !

29-11-2017

QazZarabiający grubą kasę powinni płacić grube składki bo emerytury też chcą mieć grube. Na ich wysokie pensje zarabiają zresztą przeciętni obywatele.

Rozwiń komentarze (63)