Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sony
06.07.2017 13:43

Sony będzie wydawać winyle. Po raz pierwszy od prawie 30 lat

Po 28 latach przerwy wytwórnia Sony Music Entertainment zapowiedziała, że wraca do wydawania nowych albumów na płytach winylowych. Chce się bowiem bić o rynek, którego wartość szacowana jest na 900 mln dol. rocznie, a prognozy mówią o dalszym wzroście. Optymiści liczą, że popularność sięgnie tej rekordowej - z przełomu lat 70. i 80.

Podziel się
Dodaj komentarz
(publicdomainpictures.net)

O decyzji wytwórni muzycznej poinformował CNN. Czytamy w nim, że jest ona motywowana wyraźnym wzrostem rynku, który trwa nieprzerwanie już od 7 lat. Sony wstrzymało produkcję w 1989 roku.

Tylko w ubiegłym roku sprzedano 40 mln nowych płyt, a przychody firm produkujących winyle wyniosły ok. 900 mln dol. A wraz z płytami rośnie też rynek odtwarzaczy i innych akcesoriów.

Zainteresowanie tradycyjnymi nośnikami muzycznymi pochodzi nie tylko od starszych fanów, którzy chcą przypomnieć sobie o młodości, ale również od młodzieży, która z winylami nigdy nie miała do czynienia.

Sony wraca do tradycji, a świat idzie do przodu. Kiedy zastąpią nas roboty?

Według danych firmy Deloitte, płyty winylowe mogą w tym roku stanowić nawet 18 proc. sprzedaży "fizycznych" nośników muzyki (nie licząc serwisów muzycznych takich jak Spotify czy iTunes).

Produkcja ma się rozpocząć najpóźniej do marca przyszłego roku, a odpowiedzialna będzie za to fabryka w Tokio. Nie wiadomo jednak, które typy muzyki znajdą się na płytach winylowych. A Sony odpowiada m. in. za dystrybucję twórczości takich gwiazd muzyki jak Daft Punk, Adele czy Beyonce, których albumy sprzedają się w dziesiątkach milionów na całym świecie.

Sony ma jednak jeden problem - brak kadry, która potrafiłaby poradzić sobie z płytami winylowymi. Firma w trybie awaryjnym ściąga więc swoich pracowników sprzed lat, którzy w roli doradców mają pomagać młodym pracowników zdobyć doświadczenie.

Tagi: sony, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-07-2017

Doktor ZagładaJak ktoś woli muzyke z trzaskami to niech sobie kupi PCV Winyl to najgorszy nośnik muzyki. Podobno sony wznawia produkcje telewizorów kineskopowych … Czytaj całość

06-07-2017

fdgfdageWinyl fajna sentymentalna rzecz ale niestety to kolejny plastik/odpad dla środowiska :(

06-07-2017

~POKonkurencja pójdzie dalej i wyda walce woskowe.

Rozwiń komentarze (8)