Notowania

warszawa
25.03.2015 17:37

Spalony Most Łazienkowski. Wybór jego wykonawcy możliwy przed świętami

Wykonawca mostu możemy poznać jeszcze przed świętami - przyznają władze Warszawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(masti/Wikimedia (CC BY-SA 2.5))

Jeszcze przed świętami wielkanocnymi możemy poznać firmę, która wyremontuje Most Łazienkowski - ujawnił w środę wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz. Przeprawa przez Wisłę ma być otwarta do końca tego roku.

Gdyby udało się tak szybko wybrać wykonawcę remontu, to mógłby wejść na plac budowy już na początku kwietnia.

- Sukcesywnie, z każdym dniem jesteśmy bliżej tego, aby wyłonić wykonawcę. I tak jak mówiliśmy, on powinien być wyłoniony przed świętami, z końcem tego miesiąca, po to, żeby po świętach przystąpił do pracy - powiedział w środę dziennikarzom Wojciechowicz.

Pytany, ile firm prowadzi rozmowy z miastem ws. remontu przeprawy powiedział, że "z tego, co wie, około sześciu". - Nawet nie firm, bardziej, należałoby powiedzieć, konsorcjów - podkreślił wiceprezydent.

Powtórzył, że miasto zakłada przywrócenie przejezdności mostu w tym roku. - I taki jest nasz cel - dodał. Główny wykonawca remontu zostanie wybrany w drodze negocjacji bez ogłoszenia. Negocjacje bez ogłoszenia to tryb udzielenia zamówienia, w którym zamawiający negocjuje warunki umowy w sprawie zamówienia publicznego z wybranymi przez siebie wykonawcami, a następnie zaprasza ich do składania ofert.

Do pożaru mostu doszło 14 lutego. Ogień był gaszony przez 12 godzin, a temperatura miejscami sięgała 1000 stopni Celsjusza. Obecnie most jest wyłączony z ruchu, co powoduje utrudnienia komunikacyjne w stolicy. Mostem jeździło ponad 100 tys. pojazdów na dobę. Po ekspertyzie stanu mostu okazało się, że uszkodzenia są poważniejsze niż początkowo zakładano. Zdecydowano, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana jego konstrukcji.

Według władz Warszawy remont Mostu Łazienkowskiego będzie kosztował 110 mln zł - 55 mln zł będzie pochodziło z budżetu miasta, drugie 55 mln zł z budżetu państwa. W 2015 r. władze Warszawy mają przeznaczyć na remont Mostu Łazienkowskiego 75 mln zł, a pozostałe 35 mln zł ma być wydane w 2016 roku. Miasto chce przywrócić przejezdność mostu do końca 2015 r. Nie oznacza to jednak końca remontu przeprawy, ostatnie prace będą prowadzone w 2016 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd dołoży do remontu mostu w Warszawie Rząd dołoży 55 mln zł do remontu Mostu Łazienkowskiego, pozostałe 55 mln zł będzie dochodzić z budżetu Warszawy - powiedziała we wtorek premier Ewa Kopacz. Przeprawa została poważnie uszkodzona w wyniku pożaru, do którego doszło 14 lutego br.
Prokuratura bada pożar mostu w Warszawie Ruszyło śledztwo w sprawie pożaru Mostu Łazienkowskiego. Jedna z najbardziej ruchliwych tras w Warszawie została zamknięta do odwołania.
Dwukrotnie zwiększy się liczba stacji metra Pierwsze prace ruszą w przyszłym roku. Zobacz plany.
Tagi: warszawa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz