Notowania

Sfinks zawarł umowę ws. rozwoju i kupna sieci Fabryka Pizzy

Sfinks Polska zawarł z właścicielem spółki Fabryka Pizzy umowę, zgodnie z którą firmy zbudują sieć restauracji Fabryka Pizzy, a później Sfinks przejmie w niej sto procent udziałów - poinformowała spółka Sfinks Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wlodzimierz Wasyluk)

Sfinks Polska zawarł z właścicielem spółki Fabryka Pizzy umowę, zgodnie z którą firmy zbudują sieć restauracji Fabryka Pizzy, a później Sfinks przejmie w niej sto procent udziałów - poinformowała spółka Sfinks Polska, właściciel znanej sieci restauracji.

Współpraca będzie podzielona na dwa etapy. Pierwszy, czyli rozbudowa sieci, ma trwać maksymalnie do 31 marca 2018 roku. Drugi, czyli dalsza rozbudowa sieci i nabycie udziałów spółki - do 31 marca 2021 r. Z zastrzeżeniem warunków skorzystania przez strony z opcji zakupu lub sprzedaży Sfinks zapłaci za 100 proc. udziałów w Fabryce Pizzy od 6 do 10 mln zł.

"W etapie pierwszym rozbudowa sieci odbywać się będzie w oparciu o uzgodniony harmonogram otwarcia restauracji, przy czym emitent zobowiązany jest do otwarcia wskazanej w umowie minimalnej liczby restauracji. Rozbudowa sieci będzie prowadzona na podstawie umowy masterfranczyzy (z okresem obowiązywania do 31 marca 2021 roku) i na podstawie tej umowy emitent będzie posiadał wyłączne prawo do otwierania lokali pod marką Fabryka Pizzy. Postanowienia tej umowy są standardowe dla tego rodzaju umów. Emitent wyjaśnia przy tym, iż umowa masterfranczyzy nie spełnia samoistnie przesłanek uznania za umowę istotną i okoliczność jej zawarcia oraz realizacji uzależniona jest od realizacji umowy inwestycyjnej" - czytamy w komunikacie Sfinksa.

Etap drugi inwestycji zakończy się wraz z wykonaniem opcji zakupu Sfinksa lub opcji sprzedaży sprzedającego w zależności od tego, które z ww. zdarzeń nastąpi wcześniej, jednak najpóźniej z końcem marca 2021 r.

Właściciel Fabryki Pizzy będzie miał prawo sprzedać Sfinksowi udziały po cenie uzależnionej od daty skorzystania przez sprzedającego z opcji sprzedaży. Cena ta będzie niższa lub równa cenie opcji zakupu należącej do Sfinksa, co uzależnione będzie od terminu skorzystania z opcji sprzedaży w jednej z określonych w umowie dat, w których będzie możliwe wykonanie takiej opcji.

W połowie grudnia Sfinks Polska podpisał aneks do umowy w sprawie negocjacji dotyczących potencjalnej akwizycji spółki Fabryka Pizzy, przedłużając termin wyłączności na negocjacje z 16 grudnia do 28 grudnia tego roku.

Na początku listopada Sfinks Polska podał, że zawarł z osobą fizyczną posiadającą 100 proc. udziałów w spółce Fabryka Pizzy dokument określający wstępne parametry możliwej współpracy stron. Fabryka Pizzy Sp. z o.o. specjalizuje się w kuchni włoskiej. Pod tą marką prowadzi obecnie 10 restauracji, w tym 2 własne.

Sfinks Polska to największa firma restauracyjna z sektora casual dining w kraju i jedna z największych w Europie. Spółka zarządza sieciami Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło, w ramach których w Polsce działa 117 restauracji (wg stanu na 30 listopada 2016 r). Sfinks Polska jest notowany na GPW od 2006 r.

Tagi: sfinks polska, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-12-2016

AlanTa siec to porazka! Sami siebie mineli z cenami i chula wiatr obecnie po lokalach!

29-12-2016

stachustTeraz nie dam się tam jeść. Porażka jakaś.

29-12-2016

JacekJedzenie potraw z gotowych półproduktów to porażka. Na talerzu tylko utapirowane dodatki i kawałeczek czegoś co trudno nazwać głównym składnikiem

Rozwiń komentarze (6)