Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka Ruch wystawiona na sprzedaż? Są zainteresowani inwestorzy

0
Podziel się:

Obecnie Ruch jest kontrolowany przez amerykański podmiot Eton Park Capital Management.

Spółka Ruch wystawiona na sprzedaż? Są zainteresowani inwestorzy
(materiały prasowe Ruch)
bEKwXshx

Spółka Ruch, zajmująca się przede wszystkim dystrybucją prasy, jest do kupienia. Obecny inwestor jest jej właścicielem od 2010 roku.

Informację o możliwej zmianie zarządzającego Ruchem podaje dziennik "Rzeczpospolita". W tym kontekście przytacza wypowiedź Wiesława Podkańskiego, szefa Izby Wydawców Prasy. - Trwa proces sprzedaży Ruchu, jest do niego powołany doradca - powiedział Wiesław Podkański, cytowany przez gazetę. Jak dodał, zainteresowanych udziałem w tym procesie jest siedmiu wydawców. Ich nazw jednak nie ujawnił.

Z kolei rzecznik spółki Ruch nie chciał komentować tych doniesień, odsyłając do jej właściciela.

bEKwXshz

Obecnie Ruch jest kontrolowany przez amerykański podmiot Eton Park Capital Management. To inwestor finansowy, który pojawił się w spółce w 2010 roku. "Rzeczpospolita" nie podaje, czy fundusz zamierza sprzedać spółkę w całości, czy też częściami. Bowiem Ruch to nie tylko salony prasowe i kioski, ale też np. usługi kurierskie.

Dziennik przypomina, że Amerykanie kupili Ruch od Skarbu Państwa, ogłaszając wezwanie i doprowadzając ostatecznie do tego, że spółka opuściła warszawską giełdę. Cała transakcja była warta ponad 546 milionów złotych. Potem nowy właściciel zabrał się za poważną restrukturyzację spółki, co doprowadziło do redukcji zatrudnienia z ponad 3 tysięcy do około 500 osób.

bEKwXsia
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)