Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spotify pozwany o 1,6 mld dol. Właścicieli praw do muzyki The Doors i Toma Petty'ego nie zadowalają warunki ugody

0
Podziel się:

Wixen domaga się 150 tys. dol. zadośćuczynienia za każdy utwór, co daje kwotę ok. 1,6 mld dol.

Spotify od początku działalności musi walczyć z zarzutami o łamanie praw autosrskich.
Spotify od początku działalności musi walczyć z zarzutami o łamanie praw autosrskich. (AFP/EAST NEWS)
bEKFrWAB

Warunki ugody z twórcami muzyki, jakie w zeszłym roku zaproponował największy na świecie serwis streamingowy z muzyką, nie zadowoliła wszystkich. Wytwórnia Wixen, która ma prawa do muzyki takich artystów jak The Doors, Tom Petty czy Neil Young, wniosła przeciw Szwedom pozew opiewający na 1,6 mld dol.

Jak przypomina agencja Bloomberg, warta 43 mln dol. ugoda z twórcami i reprezentującymi ich wydawcami, miała pozwolić firmie Spotify zakończyć prawne spory o prawa autorskie przed jej planowanym debiutem na giełdzie nowojorskiej.

Wśród podmiotów, które uznały warunki ugody za całkowicie niezadowalające, jest amerykańska wytwórnia Wixen Music Publishing.

bEKFrWAD

Wideo: j *akiej muzyki słuchają Polacy? *

Firma złożyła pod koniec grudnia pozew w kalifornijskim sądzie, w którym zarzuca Spotify złamanie praw autorskich w przypadku 10 784 utworów. Wixen domaga się 150 tys. dol. zadośćuczynienia za każdy utwór, co daje kwotę ok. 1,6 mld dol.

Spotify na razie nie skomentowało sprawy pozwu.

bEKFrWAJ

Szwedzki gigant ma podpisane umowy z największymi wytwórniami muzycznymi, ale do dziś nie udało się mu ostatecznie porozumieć z mniejszymi firmami z tej branży, takimi jak Wixen. Zeszłoroczna ugoda miała zamknąć ten rozdział.

bEKFrWBe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)