Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sprzedaż kopalni. Kompania Węglowa do końca kwietnia pozbędzie się kopalń Bobrek i Piekary

0
Podziel się

Węglokoks nawet w kwietniu może przejąć zakłady Bobrek oraz Piekary od Kompanii Węglowej.

Sprzedaż kopalni. Kompania Węglowa do końca kwietnia pozbędzie się kopalń Bobrek i Piekary
(United Nations Photo/Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bDHIyqXp

Coraz bliżej sprzedaży kopalni Bobrek oraz Piekary. Od Kompanii Węglowej nabyć chce je Węglokoks. Jest już przedwstępna umowa, a transakcja sfinalizowana ma zostać nawet do końca kwietnia.

- W trakcie rozmów ustaliliśmy alternatywny sposób sprzedaży kopalni Piekary, zakładający, że kopalnia nie zostanie wniesiona do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, lecz bezpośrednio sprzedana Węglokoksowi Kraj. Transakcja doskonale wpisuje się w program restrukturyzacji Kompanii Węglowej, jak i w strategię inwestora - powiedział prezes KW Krzysztof Sędzikowski, cytowany w komunikacie.

Prezes Węglokoks Kraj Krystian Kozakowski dodał, że jest to wybór optymalnego rozwiązania, stanowiącego o przyszłości i rozwoju obu kopalń i ich załóg.

bDHIyqXr

- Zakup kopalń wieńczy realizację elementu strategii rozwoju grupy Węglokoks, która zakładała m.in. bezpośrednie zaangażowanie w sektor wydobywczy, co stanowi naturalny proces rozwoju każdej firmy handlowej. Uważam, że węgiel w Polsce ma przyszłość, o ile będzie produkowany efektywnie i nowocześnie. Węglokoks Kraj ma jasno zarysowany plan rozwoju w tym zakresie, który obejmuje modernizację kopalń w zakresie produkcji i sprzedaży nowoczesnych produktów, odpowiadających oczekiwaniom klientów na rynku - podkreślił Kozakowski.

Formalno-prawne przejęcie kopalń Bobrek i Piekary przez Węglokoks Kraj nastąpi po spełnieniu wszystkich warunków określonych w umowie przedwstępnej, w tym uzyskaniu zgody UOKiK-u oraz organów korporacyjnych obu podmiotów (rad nadzorczych oraz walnych zgromadzeń), podano również.

Podpisanie umowy jest etapem realizacji rządowego programu naprawczego dla górnictwa, w tym porozumień zawartych 17 stycznia pomiędzy stroną rządową a organizacjami związkowymi.

Czytaj więcej w Money.pl
Zrobili pierwszy krok do przejęcia Huty Pokój Po koncentracji wspólnym obszarem działalności jest rynek wyrobów hutniczych, a głównie wyrobów długich walcowanych.
Węglokoks uratuje Kompanie Węglową? Wcześniej była mowa o transakcji dotyczącej czterech zakładów. Węglokoks zaznacza, że ze względu na trwające wyceny trudno już teraz szacować cenę zakupu.
Kompania Węglowa sprzedała kopalnie Węglokoks kupił dwa zakłady. Trwają prace nad kolejnymi zmianami
bDHIyqXS
Źródło:
KOMENTARZE
(0)