Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Byli szefowie Stadionu Narodowego dostaną gigantyczne odszkodowanie. Jest decyzja sądu

1,2 mln zł odszkodowania dostaną były prezes spółki PL.2012+ Marcin Herra oraz Andrzej Bogucki - członek zarządu. Sąd uznał, że nieudzielenie im absolutorium, a w konsekwencji rozwiązanie kontraktów, było niezgodne z prawem i naruszyło ich dobra osobiste.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Przemysław Jahr/wikimedia/public domain)

Spółkę PL.2012+ powołało w 2007 roku Ministerstwo Sportu. Miała ona zarządzać wybudowanym na EURO 2012 Stadionem Narodowym w Warszawie.

Prezesem w latach 2013-2014 był Marcin Herra, a członkiem zarządu Andrzej Bogucki. Ich przygoda ze Stadionem Narodowym skończyła się, gdy w połowie 2014 roku Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy nie udzieliło zarządowi absolutorium.

Odszkodowanie dla spółki budującej Stadion Narodowy

Powód? Jak przypomina "Super Express" - "utrata zaufania ze strony stuprocentowego udziałowca spółki, którym jest Skarb Państwa oraz inna wizja zarządzania stołeczną areną". Szefem resortu sportu był Andrzej Biernat, ale chwilę później zastąpił go Adam Korol. Za czasów tego ostatniego nie udzielono również absolutorium za pierwsze półrocze 2014 roku.

W efekcie obaj szefowie Narodowego stracili pracę, ale z decyzją się nie zgadzali. Zdecydowali się więc pójść do sądu, gdzie zażądali 1,2 mln zł odszkodowania.

A ten w pierwszej instancji przyznał im rację. Zdaniem sędziego nieudzielenie absolutorium "było bezprawne i naruszało zasady współżycia społecznego", więc przysługuje im odszkodowanie. Każdy dostanie 475 tys. zł plus odsetki.

W procesie świadkami byli obaj byli ministrowie, ale - jak donosi "Super Express" - nie potrafili wytłumaczyć swojej decyzji o odwołaniu zarządu.

Tagi: stadion narodowy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-07-2017

gość 44Brawo polskie sądy. Czyli jak juz się ktoś dorwie do koryta w zarządzie firmy to będzie w niej dożywotnio. Po prostu majstersztyk.

26-07-2017

UlaJeszcze wyjdzie sporo przekrętów za PO i PSL, ale to dobrze trzeba pokazywać Polakom co te grupy z naszym krajem zrobili

26-07-2017

AdamZa złodziejskich rządów PO dziwne były umowy, dewastujące Państwo. złodzieje brali ile chcieli.

Rozwiń komentarze (28)