Notowania

stadion narodowy
14.05.2015 13:04

Stadion Narodowy prawie rentowny. Lada dzień poznamy sponsora

Aby zarabiać stadion potrzebuje jeszcze sponsora. Ten ma być znany jeszcze w maju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateusz Włodarczyk/wikimedia/CC BY-SA 3.0)

Jak informuje zarządca największego obiektu sportowego w Polsce, Stadion Narodowy jest już coraz bliższy utrzymywania się bez pomocy państwa. Niedługo może nawet zacząć zarabiać.

Piotr Glinkowski ze stadionu wyjaśnia, że w zeszłym roku podatnik już nie musiał się dokładać do funkcjonowania obiektu. Gdyby nie fundusz inwestycyjny w wysokości 700 tysięcy złotych, bilans finansowy byłby na zero. Tymczasem powstała strata operacyjna, która została przerzucona na ten rok.

Prawdopodobnie jeszcze w maju zostanie podpisana umowa ze sponsorem tytularnym. Spółka PL2012+ przekonuje, że jeżeli uda się tę umowę sfinalizować to będzie to największy sponsoring sportowy w historii Polski.

Piotr Glinkowski powiedział, że tylko w 2014 roku na Stadionie Narodowym było ponad 500 imprez - 28 wydarzeń stadionowych, 369 imprez biznesowych i 127 wydarzeń społecznych. W sumie obiekt odwiedziło 1,8 miliona ludzi.

Już za kilka dni na Stadionie Narodowym rozegrany zostanie finał Ligi Europejskiej. W planach są też dwa koncerty: Violetty i AC/DC. Będą też mecze piłkarskiej reprezentacji Polski, ma też zostać rozegrany supermecz, podczas którego zmierzą się dwie drużyny - z Anglii i Hiszpanii.

Czytaj więcej w Money.pl
Odrolnienie ziemi. Zmiana prawa wstrzymana Sejmowa komisja rolnictwa zajmowała się w środę poselskim projektem nowelizacji ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych.
Covec wraca do gry. Chce dalej budować Chińczycy spłacili gwarancje bankowe wobec GDDKiA. Teraz negocjują sprawę 550 mln zł odszkodowania, by móc starać się o europejskie kontrakty
Kilkaset tysięcy złotych kary dla Generali To efekt braku wypłat odszkodowań za śmierć podczas uprawiania sportów. Ubezpieczyciel nie precyzował jakie uważa za ekstremalne.
Tagi: stadion narodowy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz