Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stadion Narodowy prawie rentowny. Lada dzień poznamy sponsora

0
Podziel się:

Aby zarabiać stadion potrzebuje jeszcze sponsora. Ten ma być znany jeszcze w maju.

Stadion Narodowy prawie rentowny. Lada dzień poznamy sponsora
(Mateusz Włodarczyk/wikimedia/CC BY-SA 3.0)

Jak informuje zarządca największego obiektu sportowego w Polsce, Stadion Narodowy jest już coraz bliższy utrzymywania się bez pomocy państwa. Niedługo może nawet zacząć zarabiać.

Piotr Glinkowski ze stadionu wyjaśnia, że w zeszłym roku podatnik już nie musiał się dokładać do funkcjonowania obiektu. Gdyby nie fundusz inwestycyjny w wysokości 700 tysięcy złotych, bilans finansowy byłby na zero. Tymczasem powstała strata operacyjna, która została przerzucona na ten rok.

Prawdopodobnie jeszcze w maju zostanie podpisana umowa ze sponsorem tytularnym. Spółka PL2012+ przekonuje, że jeżeli uda się tę umowę sfinalizować to będzie to największy sponsoring sportowy w historii Polski.

Piotr Glinkowski powiedział, że tylko w 2014 roku na Stadionie Narodowym było ponad 500 imprez - 28 wydarzeń stadionowych, 369 imprez biznesowych i 127 wydarzeń społecznych. W sumie obiekt odwiedziło 1,8 miliona ludzi.

Już za kilka dni na Stadionie Narodowym rozegrany zostanie finał Ligi Europejskiej. W planach są też dwa koncerty: Violetty i AC/DC. Będą też mecze piłkarskiej reprezentacji Polski, ma też zostać rozegrany supermecz, podczas którego zmierzą się dwie drużyny - z Anglii i Hiszpanii.

Czytaj więcej w Money.pl
Odrolnienie ziemi. Zmiana prawa wstrzymana Sejmowa komisja rolnictwa zajmowała się w środę poselskim projektem nowelizacji ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych.
Covec wraca do gry. Chce dalej budować Chińczycy spłacili gwarancje bankowe wobec GDDKiA. Teraz negocjują sprawę 550 mln zł odszkodowania, by móc starać się o europejskie kontrakty
Kilkaset tysięcy złotych kary dla Generali To efekt braku wypłat odszkodowań za śmierć podczas uprawiania sportów. Ubezpieczyciel nie precyzował jakie uważa za ekstremalne.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)