Notowania

Stadnina koni arabskich w Michałowie znowu zmieni prezesa?

RMF FM twierdzi, że tłem kadrowych roszad jest konflikt między stadniną w Michałowie a senatorem Janem Dobrzyńskim z Prawa i Sprawiedliwości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JANEK SKARZYNSKI/AFP)

Będą znowu zmiany w kierownictwie stadniny koni arabskich w Michałowie. Pełniąca obowiązki prezesa Anna Durmała, wkrótce straci pracę - donosi RMF FM. Agencja Nieruchomości Rolnych, której podlega stadnina, zaczęła szukać nowego prezesa. Z ustaleń rozgłośni wynika, że powodem dla którego ma dojść do zmiany szefostwa stadniny w Michałowie jest zatarg z senatorem PiS.

RMF FM twierdzi, że tłem kadrowych roszad jest konflikt między stadniną w Michałowie a senatorem Janem Dobrzyńskim z Prawa i Sprawiedliwości. Senator ponoć żąda 120 tys. złotych odszkodowania za źrebaka, który padł w tej hodowli. Anna Durmała nie chce wypłacić odszkodowania, ponieważ uważa, że stało się to z przyczyn niezależnych od stadniny. Senator w rewanżu podobno naciskał na zwolnienie Durmały, jednak pytany o tę sprawę zaprzeczył jakoby miał jakikolwiek związek z ruchami kadrowymi w stadninie.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że Jan Dobrzyński w środę został powołany przez Krzysztofa Jurgiela, ministra rolnictwa, na stanowisko wiceprezesa ANR. A w latach 2001-2006 Dobrzyński był dyrektorem biura poselskiego Jurgiela. Co więcej, w połowie października ma odbyć się rozprawa między senatorem a stadniną.

Poprzedni prezes stadniny w Michałowie - Jerzy Białobok, który został zdymisjonowany przez prezesa ANR (jako powód zwolnienia podano m.in. utratę zaufania i niegospodarność), złożył pozew o przywrócenie do pracy. Według adwokata byłego prezesa, jego zwolnienie odbyło się z naruszeniem prawa pracy.

Stadnina Koni Michałów hoduje konie czystej krwi arabskiej od ponad 60 lat. To największa w Polsce i jedna z większych w Europie, stadnina koni tej rasy. Od lat utrzymuje stado ponad 400 koni czystej krwi, w tym ok. 120 klaczy-matek. Oprócz arabów stadnina posiada grupę koni małopolskich o bardzo rzadkiej maści - tarantowatej oraz kilkanaście kuców szetlandzkich.

Tagi: michałów, wiadomości, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości, najważniejsze, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-09-2016

hahaZwolennicy PiSu, tak pluliście na kolesiostwo za rządów PO-PSL.. a teraz to niby nie ma tego?

07-09-2016

AZKolesie i grupa trzymajaca wladze...

07-09-2016

linaco tam po pis-dzielcach choćby potop.Aby teraz się nachapać.

Rozwiń komentarze (17)