Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stadnina w Janowie Podlaskim ma nowego szefa. W konkursie wybrano fachowca?

15
Podziel się

Prof. Sławomir Pietrzak pracuje z końmi od ponad 40 lat, zajmuje się nimi naukowo oraz praktycznie. Poza pracą w Katedrze Hodowli i Użytkowania Koni, sędziuje konkursy koni arabskich.

Stadnina w Janowie Podlaskim ma nowego szefa. W konkursie wybrano fachowca?
(JANEK SKARZYNSKI/AFP)
bEiRSBaZ

Profesor Sławomir Pietrzak z Uniwersytetu Rolniczego w Lublinie został prezesem stadniny w Janowie Podlaskim. Pracę rozpocznie w poniedziałek 20 czerwca.

Sławomir Pietrzak powiedział, że pracuje z końmi od ponad czterdziestu lat, zajmuje się nimi naukowo oraz praktycznie. Poza pracą w Katedrze Hodowli i Użytkowania Koni, sędziuje konkursy koni arabskich. Zapowiedział, że do końca zostaną wyjaśnione okoliczności zgonu klaczy w stadninie. Nowy prezes ma między innymi przeprowadzić dokładny przegląd kadr pod względem przygotowania do pracy w stadninie.

Nowy prezes stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim został wyłoniony w konkursie przeprowadzonym przez Agencję Nieruchomości Rolnych. W konkursie uczestniczyło osiemnaście osób, do ostatniego etapu dotarło czterech kandydatów. Jak powiedział wiceprezes Agencji Karol Tylenda, nie było wątpliwości, że najlepszy program prac w stadninie przedstawił profesor Sławomir Pietrzak.

bEiRSBbC
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(15)
Karino
5 lata temu
Nasi profesorowie nie nadają się do bezpośredniego zarządzania,za dużo u nich teorii i sprzecznych ocen,mamy już przecież Glińskiego,Pawłowicz,szykuje się następny...
B
5 lata temu
Dlaczego nasz kraj hoduje konie? Czy na potrzeby kawalerii?
rudy
5 lata temu
czy Petru bedzie z Kijakiem podskakiwał na ulicy, protestujac w sprawie wyboru?
bEiRSBbD
Bogna
5 lata temu
Jednak można wybrać fachowca. Powodzenia życzę.
bogdan19734
5 lata temu
No i on żeby nie odstrzaszał koni swoją twarzą .Popełniać będą samobujstwa konie lub kolki ze śmiechu dostaną