Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka Stalproduktu dostała 39 mln zł dofinansowania na nową technologię

2
Podziel się:

ZGH "Bolesław" - spółka zależna Stalproduktu - otrzymała 39 mln zł dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Dofinansowany zostanie projekt nowej technologii, która zwiększy wykorzystanie surowców wtórnych przy produkcji cynku elektrolitycznego.

Spółka Stalproduktu dostała 39 mln zł dofinansowania na nową technologię
(Stalprodukt S.A.)
bFfDBzqt

Do wartego 97,18 mln zł projektu NCBiR dołoży 38,87 mln zł. Projekt ma w oparciu o linię pilotażową zweryfikować nową technologię ZGH Bolesław do elektrowydzielania cynku wysokiej czystości. Celem jest "zwiększenie udziału surowców wtórnych w procesie produkcji cynku elektrolitycznego do poziomu stanowiącego przełom w branży", podał Stalprodukt.

Wybrany do dofinansowania wniosek złożony został przez spółkę w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Przewidziane do wydatkowania nakłady inwestycyjne na inwestycję "Nowa hala wanien", w ramach której projekt jest realizowany, wyniosą łącznie około 240 mln zł.

bFfDBzqv

Pod koniec października ub.r. Stalprodukt podał, że ZGH "Bolesław" uzyskały nową koncesję na eksploatację złoża "Klucze I" w kopalni "Olkusz-Pomorzany", co pozwoli na utrzymanie wydobycia w tej kopalni do 2020 r. i odsunięcie w czasie kosztów jej likwidacji, szacowanych na 142 mln zł. Ponadto ZGH "Bolesław" zdecydowały o rozpoczęciu inwestycji pn. "Nowa hala wanien", wartej około 240 mln zł.

Stalprodukt to producent i dystrybutor wyrobów stalowych. Akcje spółki notowane są na GPW od 1997 r.

bFfDBzqW
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
jacek
5 lata temu
Niech zrobi uczciwe badania to sie dowie, ze wspolzycie z kaczka to zoofilia i od takich ludzi sie stroni. Ludzie nie chca sluchac ludzi wypaczonych.
karusek
5 lata temu
kolejne rozpasane rząd koleiny szmal przywileje to nie my sprzewieżyliśmi te pieniądze to te parszywe nieroby z całymi swoimi rodzinami ,ja na siebie nędznie ale zarabiam to tym hieną wiecznie mało