Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Starcie marynarki i bojowników w Egipcie. Są zabici

0
Podziel się:

W ataku zginęły co najmniej cztery osoby - poinformowały lokalne służby bezpieczeństwa.

Starcie marynarki i bojowników w Egipcie. Są zabici
(flyvancity/CC/Flickr)

Jednostka motorowa egipskiej marynarki wojennej została zaatakowana przez napastników w łodziach rybackich niedaleko portu Damietta na północy kraju. W ataku zginęły co najmniej cztery osoby - poinformowały lokalne służby bezpieczeństwa.

Do tej pory nikt nie przyznał się do przeprowadzenia ataku. Zdarzenie miało miejsce na północ od portu Damietta na wodach Morza Śródziemnego. Wojsko poinformowało w oświadczeniu, że zniszczyło cztery łodzie należące do bojowników i zatrzymało 32 osoby. W ataku _ terrorystycznym _ rany odniosło pięciu żołnierzy marynarki.

Lokalne źródła potwierdziły agencji Reutera, że do starcia doszło około 18 km na północ od portu Damietta i 50 km na zachód od wejścia do Kanału Sueskiego.

To kolejny zamach od czasu odsunięcia od władzy przez armię w lipcu 2013 roku islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego, wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego. W najbardziej krwawym, z zeszłego miesiąca, zginęło ponad 30 egipskich żołnierzy. W sumie, w zamachach życie straciło już ponad 500 osób, głównie wojskowych i policjantów.

Od obalenia Mursiego w Egipcie zginęło ponad 1,4 tys. jego zwolenników, ok. 15 tys. zatrzymano pod zarzutem terroryzmu, kilkaset osób skazano na karę śmierci.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec stanu wyjątkowego w Egipcie Stan wyjątkowy pozwalał władzom między innymi na dokonywanie aresztowań bez oficjalnego nakazu sądu czy na przeszukania prywatnych mieszkań.
Wystąpili w filmie. 3 lata więzienia za obrazę Egipskie prawo nie zakazuje wprost homoseksualizmu. Jest on jednak odrzucany w kulturze islamskiej jako ciężka zbrodnia. Sąd wymierzając wyrok oparł się więc na przepisach dotyczących moralności.
Powstanie strefa buforowa przy Strefie Gazy Ma ona uniemożliwić bojownikom przemycanie broni oraz przedostawanie się do Egiptu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)