Notowania

wojna na ukrainie
24.03.2015 06:03

Steinmeier: Kryzys na Ukrainie można rozwiązać bez wojska

Szef niemieckiego MSZ powiedział, że należy unikać wszelkich działań, które mogą doprowadzić do eskalacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Heinrich-Böll-Stiftung/Flickr)

Kryzysu na Ukrainie nie uda się rozwiązać metodami militarnymi- uważa szef niemieckiej dyplomacji. Frank Walter Steinmeier zapowiedział, że w środę w Paryżu spotka się z szefami dyplomacji Rosji i Ukrainy.

Steinmeier powiedział w Bratysławie, że należy unikać wszelkich działań, które mogą doprowadzić do eskalacji. Jedno jest jasne, myślę, że dla nas wszystkich, że kryzysu na Ukrainie nie uda się rozwiązać militarnie - powiedział niemiecki dyplomata.

Szef niemieckiej dyplomacji dodał, że rozmowy w Paryżu będą dotyczyć nadzoru nad zawieszeniem broni we wschodniej Ukrainie.

Przywódcy państw UE zasygnalizowali podczas ubiegłotygodniowego szczytu UE w Brukseli, że utrzymają sankcje gospodarcze wobec Rosji do czasu pełnego wdrożenia porozumienia o zawieszeniu broni na wschodzie Ukrainy, uzgodnionego w lutym w Mińsku. Jest to zapowiedź przedłużenia sankcji do końca roku.

Szefowie państw i rządów krajów UE poparli w czwartek w Brukseli strategię budowy unii energetycznej zaprezentowaną w lutym przez KE. Unia energetyczna ma m.in. pomóc zmniejszyć zależność UE od zewnętrznych źródeł energii. Inicjatywa nabrała szczególnego znaczenia w obliczu napiętych relacji z Rosją i kryzysu na Ukrainie.

Szczyt Partnerstwa wschodniego UE (Ukraina, Mołdawia, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan i Białoruś) odbędzie się w maju w Rydze. Ukraina i Gruzja liczą, że na szczycie tym zapadną decyzje dotyczące zniesienia wiz przez Unię dla mieszkańców tych krajów. Jednak w UE zdania na ten temat są na razie podzielone.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina się zbroi. Dorówna separatystom? Rosjanie zgromadzili ponad 40 tysięcy żołnierzy i bojowników. _ Mają ogromną ilość sprzętu _.
Rosja tonie. Musi ciąć wydatki aż o 600 mld rubli _ Grozi nam utrata rezerw, jeśli nie zdołamy zmniejszyć deficytu budżetowego _ - alarmuje minister finansów Anton Siłuanow.
Tagi: wojna na ukrainie, niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz