Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stopy procentowe w Polsce. Kiedy czeka nas obniżka?

0
Podziel się:

Były minister finansów o tym, co powinna zrobić Rada Polityki Pieniężnej.

Stopy procentowe w Polsce. Kiedy czeka nas obniżka?
(East News)
bEUMCmER

Wkrótce Rada Polityki Pieniężnej powinna istotnie obniżyć stopy procentowe. _ - Jest ku temu wiele przesłanek _- uważa były minister finansów Grzegorz Kołodko.

Ekonomista, który gościł w radiowej Jedynce, mówił, że przemawiają za tym takie czynniki, jak chociażby stabilność cen.

- _ Uważam, że jest przestrzeń do istotnego, żeby nie powiedzieć: radykalnego, obniżenia stóp procentowych. Spodziewam się, że wkrótce to nastąpi. Czy już za tydzień? To się okaże. Najprawdopodobniej tak, bo chyba jednak zdrowy rozsądek i racjonalne argumenty w gronie Rady Polityki Pieniężnej też zdobywają większość. Ja bym nie bawił się małe, nieistotne kroczki, których podmioty gospodarcze właściwie nie odczuwają, i nie obniżał o 25 punktów bazowych, tylko ciął mocniej _ - powiedział Kołodko.

bEUMCmET

Profesor Grzegorz Kołodko powiedział, że obniżenie stóp procentowych powinno zwiększyć zainteresowanie przedsiębiorców kredytami. _ - To zaś popchnie naszą gospodarkę do przodu _ - dodał.

Zdaniem ekonomisty, najważniejszym wyzwaniem dla gabinetu Ewy Kopacz jest przyspieszenie tempa wzrostu gospodarczego Polski, bo to przyniesie zmniejszenie bezrobocia i poprawę jakości życia. Były minister finansów uważa, że cel ten można osiągnąć poprzez stworzenie lepszych warunków do rozwoju przedsiębiorczości i ograniczenie biurokracji.

O 10.00 nowa szefowa rządu przedstawi w Sejmie plany swojego gabinetu.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUMCmEZ
bEUMCmFu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)