Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stosunki Niemcy-Rosja. "Nie ma potrzeby większego otwarcia"

0
Podziel się:

Doszło do tego, że nasi polscy sąsiedzi wytykają nam, iż prowadzimy zbyt intensywny dialog z Putinem.

Stosunki Niemcy-Rosja. "Nie ma potrzeby większego otwarcia"
(Tohma/cc/wikipedia)
bFeMCrAl

Prezydent Niemiec Joachim Gauck powiedział wczoraj w wywiadzie dla niemieckiej telewizji ARD, że polityka rządu Angeli Merkel wobec Rosji jest słuszna i że nie widzi potrzeby większego otwarcia się Niemiec na postulaty prezydenta Władimira Putina.

_ - Mamy rząd, który bardzo intensywnie próbował nie dopuścić do zerwania dialogu z Putinem _ - powiedział Gauck w wywiadzie przeprowadzonym w związku ze zbliżającą się 25. rocznicą upadku muru berlińskiego. Jak zaznaczył, polityka rządu była słuszna. - _ Z podejścia rządu można się tylko cieszyć _ - powiedział prezydent znany ze swojego krytycznego stosunku do obecnych władz na Kremlu.

Gauck nawiązał do zarzutów ze strony polskiej o zbytnią uległość niemieckich władz wobec Moskwy. _ - Doszło wręcz do tego, że nasi polscy sąsiedzi wytykają nam, iż prowadzimy zbyt intensywny dialog z Putinem _ - zauważył prezydent Niemiec.

bFeMCrAn

Jak wyjaśnił, stara się wytłumaczyć Polakom, że nie mają racji. - _ Chodzi nam tylko o utrzymanie otwartych drzwi. Potrzebujemy pokoju i stabilności dla wszystkich wolnych krajów w Europie. Dlatego słuszna jest strategia rządu, kanclerz i ministra spraw zagranicznych, polegająca na otwarciu na dialog przy równoczesnym pokazywaniu Rosji za pomocą sankcji, że istnieje granica, że nie wszystko jest dopuszczalne _ - powiedział Gauck.

Prezydent Niemiec nie obawia się powrotu do zimnej wojny. Jak powiedział, demonstracja siły, której elementem są loty rosyjskich samolotów w europejskiej przestrzeni powietrznej, są _ sygnałem skierowanym przez prezydenta do własnego narodu _. Jestem pewien, że wolna Europa zachowa spokój i będzie dokładnie przyglądać się temu, co się dzieje - powiedział Gauck na zakończenie tego fragmentu wywiadu.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel do Putina: Wycofajcie broń z Ukrainy - _ Zabiegamy nadal o dialog z Rosją. Sankcje nie wykluczają dialogu _ - powiedziała Merkel.
"Nie mam zaufania do postkomunistów" Komentując słowa prezydenta, tygodnik Der Spiegel pisze, że Gauck jest głową państwa, która się miesza do polityki, i że nie ma w tym niczego zdrożnego.
"Wybory w Donbasie to farsa pod lufami karabinów" - _ To straszliwe wydarzenie, które nie ma nic wspólnego z prawdziwymi wyborami _ - stwierdził prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.
bFeMCrAO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)