Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stosunki Rosja-UE. Moskwa zawiesi członkostwo w Radzie Europy?

0
Podziel się:

Większość rosyjskich deputowanych, którzy polecieli do Strasburga liczy jednak na przywrócenie pełnomocnictw i możliwość wznowienia prac w Zgromadzeniu Parlamentarnym.

Stosunki Rosja-UE. Moskwa zawiesi członkostwo w Radzie Europy?
(Pavel Kazachkov / Flickr (CC BY 2.0))

Rosja rozważa możliwość zawieszenia członkostwa w Radzie Europy. Decyzja zapadnie po powrocie rosyjskiej delegacji z posiedzenia Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, które rozpoczyna się jutro w Strasburgu.

W opinii szefa komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej Aleksieja Puszkowa, Rosja jest w trudnej sytuacji, bowiem Zachód grozi kolejnymi sankcjami. W kwietniu ubiegłego roku, w związku z aneksją Krymu Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy odebrało rosyjskie delegacji prawo głosu i wykluczono jej przedstawicieli z organów zarządzających.

Rosjanie na znak protestu opuścili posiedzenie Zgromadzenia. Zapowiedzieli też, że jeśli sytuacja powtórzy się w tym roku i restrykcje wobec nich zostaną przedłużone, to rozważą nie tylko wycofanie się z prac zespołu parlamentarnego, ale w ogóle zawieszą członkostwo w Radzie Europy. Większość rosyjskich deputowanych, którzy polecieli do Strasburga liczy jednak na przywrócenie pełnomocnictw i możliwość wznowienia prac w Zgromadzeniu Parlamentarnym.

Czytaj więcej w Money.pl
"Putin chciał krwawego stłumienia Majdanu" Radosław Sikorski, który w ubiegłym roku jako szef polskiej dyplomacji negocjował w Kijowie z Janukowyczem, powiedział, że wie o tym z nieoficjalnych źródeł.
Rosja chce skłócić kraje UE? Chodzi o mięso Zamieszanie wywołała informacja francuskiego ministerstwa rolnictwa, które ogłosiło, że zawarło z Moskwą porozumienie o wznowieniu eksportu wieprzowiny.
"Zakończenie konfliktu na Ukrainie priorytetem" Ministrowie spraw zagranicznych UE spotkają się w poniedziałek, by porozmawiać o konflikcie na Ukrainie i rozważyć sposoby zwiększenia presji na Rosję.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)