Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stosunki Rosja-Unia Europejska. Ławrow: UE wybrała konfrontację zamiast dialogu

0
Podziel się:

W ocenie rosyjskiego ministra, europejscy politycy wybrali konfrontację zamiast dialogu.

Stosunki Rosja-Unia Europejska. Ławrow: UE wybrała konfrontację zamiast dialogu
(UN Geneva/Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Rosja jest gotowa do dialogu z Unią Europejską. Przekonywał o tym na konferencji prasowej w Moskwie szef rosyjskiego MSZ. Siergiej Ławrow zaznaczył jednak, że poprawa wzajemnych stosunków będzie możliwa tylko wtedy, gdy Bruksela rezygnuje z roszczeniowego tonu.

W ocenie rosyjskiego ministra, europejscy politycy wybrali konfrontację zamiast dialogu. Ławrow dziwił się, że liderzy Unii Europejskiej w stosunkach z Rosją przedkładają politykę nad gospodarkę. Szef rosyjskiej dyplomacji zapowiedział, że Moskwa nie zgodzi się na spełnianie jakichkolwiek warunków, stawianych przez Brukselę, w zamian za stopniowe znoszenie sankcji. _ Dialog może być wznowiony tylko na równych prawach, ale jeśli Unia Europejska chce zachować swoje sankcje, a nas przekonać byśmy wycofali się z naszych, to my w taką grę nie będziemy grać _ - dodał Siergiej Ławrow.

Rosyjski minister podkreślił przy tym, że Moskwie zależy na dobrych kontaktach międzynarodowych i jego kraj nie pozwoli zepchnąć się na drogę samoizolacji.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)