Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stosunki Rosja-USA. Kerry spotka się z Ławrowem

0
Podziel się:

Jak oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu, Sekretarz stanu USA i minister spraw zagranicznych Rosji omówią sytuację na Ukrainie.

Stosunki Rosja-USA. Kerry spotka się z Ławrowem
(United States Department of State)
bELtOkCZ

Sekretarz stanu USA John Kerry spotka się w najbliższy poniedziałek w Rzymie z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem - poinformował Departament Stanu USA. Tematyka rozmów ma dotyczyć m. in. sytuacji na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie.

Jak oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf, Kerry i Ławrow omówią _ ostatnie wydarzenia w Izraelu, Jerozolimie, Cisjordanii i w całym regionie a także inicjatywy pokojowe dyskutowane w ONZ _.

_ - Przedyskutują też sytuację na Ukrainie, gdzie prorosyjscy separatyści, wspierani przez Moskwę, prowadzą na wschodzie kraju wojnę z rządem oraz sytuację w Syrii zniszczonej przez trwającą ponad 3 lata wojnę domową _ - dodała.

bELtOkDb

Wcześniej Kerry wyrażał zaniepokojenie możliwymi konsekwencjami śmierci członka władz Autonomii Palestyńskiej Ziada Abu Eina. Zginął on w ubiegłą środę podczas starcia uczestników palestyńskiej demonstracji protestacyjnej z żołnierzami izraelskimi.

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun zażądał od władz izraelskich niezwłocznego wszczęcia _ transparentnego _ śledztwa w celu wyjaśnienia okoliczności tego incydentu.

Czytaj więcej w Money.pl

bELtOkDC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)