Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strajk w JSW. Prezydent spotka się z górnikami?

0
Podziel się:

Doradca Bronisława Komorowskiego nie wyklucza takiej możliwości.

Strajk w JSW. Prezydent spotka się z górnikami?
(Mateusz Jagielski/East News)

Doradca prezydenta ds. historii i dziedzictwa narodowego Tomasz Nałęcz nie wyklucza, że dojdzie do spotkania głowy państwa z protestującymi górnikami. W piątek Bronisław Komorowski przyjeżdża bowiem na Śląsk.

Tomasz Nałęcz podkreślał w radiowej Trójce, że prezydentowi zawsze zależało na łagodzeniu konfliktów, dlatego spotkania z górnikami nie będzie unikał. - _ Prezydent jest coraz bardziej zaniepokojony tym, co dzieje się na Śląsku, bo tam nie ma ani dialogu, ani odpowiedzialności. _ - powiedział Nałęcz.

Doradca Bronisława Komorowskiego dodał również, że możliwe jest spotkanie prezydenta z protestującymi górnikami z Jastrzębskiej Spółki Węglowej. - _ Prezydent nie jest osobą, która ustawiałaby się bokiem do jakiegokolwiek problemu, dlatego nie wykluczam takiej wizyty _ - stwierdził.

Zobacz, jak zmieniały się ceny akcji JSW w ostatnich miesiącach

Strajk w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej trwa już 17 dobę. Górnicy domagają się między innymi odwołania obecnego prezesa spółki. W strajku bierze udział ponad 5 tysięcy górników, a 27 prowadzi głodówkę.

Przez całą noc w Jastrzębiu-Zdroju trwały rozmowy związkowców i przedstawicieli Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Rano negocjacje zostały zawieszone, ale jak mówi rzeczniczka JSW, _ protokół uzgodnień i rozbieżności został w nocy poszerzony o znaczną liczbę uzgodnień _.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)