Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strajk w JSW przesądzony. Związkowcy zdecydowali

0
Podziel się:

Pracownicy po raz kolejny wypowiedzieli się negatywnie na temat zarządzania spółką. Niestety, właściciel do dzisiaj nie podjął decyzji, o którą prosimy.

Strajk w JSW przesądzony. Związkowcy zdecydowali
(PAP/Andrzej Grygiel)

Związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW)
zdecydowali o rozpoczęciu akcji protestacyjno-strajkowej. Decyzję ogłosili, po przeprowadzeniu referendum, w którym zdecydowana większość głosujących poparła protest.

O tym, jakie formy przybierze akcja, związkowcy mają poinformować w środę rano. Na razie powiedzieli, że mają już wstępny plan działania, nad którym w najbliższych godzinach będzie pracował sztab protestacyjny.

We wtorek późnym popołudniem w kopalniach zakończyło się dwudniowe referendum. Górnicy odpowiadali w nim na pytanie: _ Czy jesteś za podjęciem akcji protestacyjno-strajkowych, mających na celu wycofanie się zarządu JSW z uchwał i decyzji, które pozbawiają pracowników dotychczasowych warunków pracy, płacy i świadczeń pracowniczych? _.

Rzecznik Wspólnej Reprezentacji Związków Zawodowych Piotr Szereda poinformował, że w referendum wzięło udział ponad 70 proc. zatrudnionych w JSW - około 90 proc. obecnych w pracy podczas głosowania. Oddano 18 695 ważnych głosów; akcje protestacyjno-strajkowe poparły 18 484 osoby, przeciwnych temu było tylko 236 osób - podał Szereda.

Tak kształtował się kurs akcji JSW w ostatnich 9 miesiącach

_ - Pracownicy po raz kolejny wypowiedzieli się negatywnie na temat zarządzania JSW. Niestety, właściciel do dzisiaj nie podjął decyzji, o którą prosimy - przede wszystkim o zmianę zarządu, który nie potrafi w sposób logiczny, zasadny prowadzić produkcji w JSW, a na dodatek łamie prawo pracy _ - powiedział Szereda.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)