Notowania

mateusz morawiecki
14.10.2016 10:46

Morawiecki: lepiej nie wchodzić teraz do strefy euro

- Niektórzy twierdzą, że powinniśmy wejść do strefy euro, ale z drugiej strony jest pytanie, czy strefa euro to część rozwiązania czy część problemu? - mówił wicepremier Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Rafał Guz)

Lepiej dla Polski byłoby nie wchodzić do strefy euro na tym etapie konwergencji. Jeśli wszystko pójdzie "fantastycznie", nastąpi to w ciągu 5-10 lat - powiedział w piątek wicepremier Mateusz Morawiecki na konferencji NBP w Warszawie.

- Wciąż jesteśmy do tego zobligowani i to rozumiemy. Ale brak konwergencji wskazuje na ogromne ryzyka w kontekście tzw. optymalnej strefy monetarnej - dodał. Ocenił przy tym, że strefa euro nie jest optymalną strefą monetarną.

- Niektórzy twierdzą, że powinniśmy wejść do strefy euro, ale z drugiej strony jest pytanie, czy strefa euro to część rozwiązania czy część problemu? Gdy się ogląda strefę euro, coraz więcej ekonomistów - wbrew temu, co się mówiło kilka lat temu - mówi, że nie jest to optymalna strefa, że to część problemu, a nie rozwiązania- mówił.

- Dziś znajdujemy się w epoce wielkich nierównowag. Poszukujemy nowego normalnego świata. To, co obserwujemy obecnie, ten rodzaj nierównowagi, jest daleki od optymalności. Musimy znaleźć nowy poziom równowagi. My, kraje Europy Środkowej, musimy stanowić część rozwiązania, a nie problemu - dodał.

Tagi: mateusz morawiecki, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-10-2016

pis=szambooszuście,synu oszusta -jak my wejdziemy do strfy euro to ty o tym się dowiesz wtedy jak ci do celi przyniosa gazetę

14-10-2016

AnnaUnia to przeżytek i bankrut! Przyszłość jest na wschodzie i w Azji!!!

14-10-2016

WojciechP. Morawiecki jak euro nie jest optymalnym rozwiązaniem to może trzeba wejść w strefę rubla. Bo odnoszę wrażenie ,że wicepremier były bankowiec nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (81)